Božićni junior party

Autor: Tajana Tomoković, 27. 12. 2019.

RAZBOJIŠTE, 20.prosinca 2019.

Ove godine malo se mjesec prosinac našalio s nama pa nam umjesto snijega i hladnoće donio obilje sunca i južine. A mi naviknuti na bijeli Božić i igre na snijegu osmislili smo kako da mi prevarimo njega i donesemo blagdansko ozračje u našu školu. Mnogobrojne aktivnosti završile su u petak kada smo za  roditelje, učenike, ali i njihovu mlađu braću i sestre organizirali Božićni junior party.
Više o aktivnostima pročitajte u nastavku ili prelistajte e-knjigu na sljedećem linku

Prvo smo ukrasili naše prozore veselim jelenima Rudolfima, snježnim pahuljama i nasmijanim Gingerima. Girlande s zimskim detaljima krasile su sva prozorska okna, izrađivali smo prigodne čestitke i poklončiće za nama drage ljude, Adventski kalendar i prozor s cipelama za Svetog Nikolu osmislili smo s našom vjeroučiteljicom Slavkom. I sve tako tijekom cijelog mjeseca prosinca – mjeseca darivanja i blagovanja.

A u sklopu projekta „Jedan dan za druge“ osmislili smo i kako dovesti svoje najmlađe sumještane, našu braću i sestre, buduće učenike ove škole da aktivno sudjeluju u svim ovim božićnim aktivnostima.

Organizirali smo Božićni junior party koji se održao u petak 20.12.2019. od 8.30. – 12.00.h

Slanjem prigodnih pozivnica za naše juniore  obavijestili smo ih o planiranim aktivnostima toga dana. A uz njih bili su pozvani i svi roditelji na jedno zajedničko druženje i sudjelovanje u radionicama po želji.

Toga dana od samoga jutra u našu školu slijevali su se i veliki i mali gosti, roditelji, tete, braća, sestre, mali sumještani. Zaorila se škola novim glasovima, cikom i smijehom.

Dobro raspoložene učiteljice veselo su vodile planirane aktivnosti kojima su se pridružili i roditelji: u Bajkaonici su učiteljice Tajana i Ljubica čitale božićne bajke, u kreativnim radionicama djeca su izrađivala božićne ukrase s roditeljima, uključio nam se i naš kuhar Ivan koji nam je donio obrok, učiteljice Tajana i Silva su izrezale jelku od papira koju su djeca ukrašavala izrađenim ukrasima, a sve smo na kraju začinili karaokama i plesom.

Pravo iznenađenje nastalo je kad smo ispred ulaznih vrata škole pronašli dvije velike vreće pune poklona ostavljene od Djeda Mraza za svu nazočnu djecu.

PS.

Ovom prilikom zahvaljujemo se gospođi Klementini Hetrih i njenom Robertu koji su u dogovoru s Djedom Božićnjakom učinili ovaj party tako nezaboravnim te roditeljima koji su nam pomogli pripremiti poklone iznenađenja za djelatnike OŠ Hinka Juhna Podgorač.

Učenici i učiteljice PŠ Razbojište

« Ožujak 2024 »