Online nastava u Budimcima

Autor: Tajana Tomoković, 24. 3. 2020.

Veliko, novo, neobično i nadasve korisno iskustvo kako meni tako i mojim učenicima…

Prošao je prvi tjedan (ikad) online nastave u Područnoj školi Budimci u mom trećem razredu. Moja su djeca, moji učenici, moja veličanstvena osmorka generacija koja je sa mnom proživjela u posljednje tri godine svašta, u ovoj školskoj godini štrajk učitelja (u kojem su me podržali skupa sa svojim roditeljima) pa sve do ove vrlo neobične i nove situacije- online nastave. Situacija u domovini i svijetu natjerala nas je na to i iako smo svi u to doslovno bačeni- moji su se učenici i roditelji iznenađujuće dobro u svemu snašli. Pa i ja sama.

Od nedostatka informacijsko komunikacijske tehnologije u njihovim domovima (koje smo riješili obrativši se našoj ravnateljici), bez opreme za likovnu kulturu, bez likovnih mapa koje su ostale u školi- izazov  su objeručke prihvatili. Zaobišli smo početne tehničke poteškoće prijave na virtualnu učionicu te sam odlučila izraditi web stranicu za svoj razred upravo za ove potrebe škole na daljinu. Naime sudionica sam kao učenica evo već devet mjesečnog projekta Webučionica. Projekt okuplja učitelje i učiteljice diljem naše domovine. Od srca  zahvaljujem svojim vrijednim učiteljicama Sandri Vuk (autorici), Neveni Petrović (voditeljici) i Lani Jager (voditeljici) koje nesebično i strpljivo dugi niz mjeseci dijele svoje znanje s nama, a zatim mi to znanje prenosimo na svoje učenike u razredu. Sada je prilika da se pokažem i svoje znanje koje sam usvojila pokažem i online, učenjem na daljinu. Malo je reći kako su moji učenici oduševljeni, iako često u Viber grupi koju imamo kažu kako unatoč svemu jedva čekaju povratak u razred. Učitelji diljem domovine nesebično dijele svoje digitalne materijale po društvenim mrežama, što uvelike i meni olakšava organiziranje i osmišljavanje aktivnosti za moje učenike iako sam se i sama odvažila pa snimam kratke video isječke za obrade novih nastavnih sadržaja a u svrhu ovog učenja na daljinu za svoje učenike. Školski program, pod nazivom „Škola na Trećem“, nadopuna je našoj zanimljivoj online nastavi. Uratke (stripove, sastavke, crteže, odgovore na pitanja i ostale provedene aktivnosti svoje djece) roditelji mi šalju u obliku fotografija u Viber grupu. Unatoč svemu svi se nadamo kako će ovo ostati jedno zanimljivo nezaboravno iskustvo. Idemo dalje, u novi tjedan, u nova iskustva, u nove pobjede, jer mi to možemo! Hvala vam dragi roditelji, bake, djedovi, braće i sestrice na strpljenju i potpori!

Školski portal https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/iz-ucionice/uspjesno-odradili-prvi-tjedan-online-nastave/

Patricija Hercog, učiteljica

« Ožujak 2024 »