Večer matematike 2020.

Autor: Maja Milinković, 5. 12. 2020.

Dana 3. prosinca 2020. u našoj je školi održana još jedna Večer matematikeU projekt su sudjelovali učenici matične i područnih škola, njihove učiteljice i roditelji.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. (Hrvatsko matematičko društvo)

Kako je Večer protjecala i kako su se naši učenici njihove učiteljice i roditelji proveli najbolje pokazuju sljedeće fotografije.

Svaki od naših vrijednih mališana matične škole obišao je nekoliko radnih centara i uspješno riješio postavljene matematičke zadatke. Da matematika može biti zabavna najbolje su nam pokazali njihovi osmijesi i pitanje učiteljicama: "Kad ćemo opet?".

1.razred matične škole

3.razred matične škole

4.razred matične škole

Učenici viših razreda matične škole Večer matematike održali su online. Pred učenike su postavljeno zanimljive radionice poput Tajna poruka, Lov na blago, Potraga za Mona Lisom? i sl. Radionice su činili magični kvadrati, matematički rebusi, križaljke i kvizovi, sudoku, zagonetke,…

„Učenici 1. i 2. razreda PŠ Budimci prvi su puta sudjelovali u „Večeri matematike“ s novom učiteljicom. Učenicima je  matematiku predstavljena na sveobuhvatan, smislen, zabavan i privlačan način. Učenici su sudjelovanjem u interaktivnim radionicama, kvizovima, zabavnim matematičkim igricama učili vlastitim tempom poboljšavajući svoje vještine i analitičke sposobnosti u pripremi za buduća natjecanja. Ovu „Večer matematike“ održali smo i obilježili u našoj područnoj školi Budimci uz sudjelovanje učenika 1. i 2. razreda, ali nažalost bez prisustva naših dragih roditelja. Međutim, nismo ih zanemarili pa smo neke materijale  kao npr. digitalne slikovnice popraćene digitalnim kvizovima ustupili roditeljima elektronskom poštom. Na taj način smo se zabavili i u školi, ali i kod kuće rješavajući zanimljive zadatke. Radujemo se i željno iščekujemo novu 2021. „Večer Matematike“.“

Učiteljica Sanela Mužar Horvat, PŠ Budimci

1. i 2. razred, PŠ Budimci

„Ove je školske godine Večer matematike diljem naše domovine organizirana na drugačiji način s obzirom na trenutnu pandemiju koronavirusom i epidemiološku situaciju. Posljednja Večer matematike s ovom mojoj generacijom bila je upravo posebna. Tako smo održali aktivnosti unutar svog razreda 31. studenog 2020. Mnoštvo različitih radnih centara , mnoštvo matematičkih igara zaokupilo je pažnju mojim učenicima tijekom trajanja naše Večeri matematike. Neke aktivnosti poslali smo putem platforme MS Teams u kanal Matematika roditeljima učenika koji su tada te aktivnosti proveli skupa u obitelji i zatim putem vibera poslali fotografije zabavnih aktivnosti u obiteljima (čitanje matematičkih slikovnica, rješavanje kvizova vezanih za slikovnice…).“

Učiteljica Patricija Hercog, PŠ Budimci

4. razred, PŠ Budimci

U PŠ Razbojište sudjelovao je i veliki broj roditelja. Mali i veliki matematičari skupa su rješavali matematički alias, Escape room, mozgalice, zagonetke, spajalice,... Djeci se najviše svidjelo zajedničko druženje i zabava, a ponajviše rad na računalima.

PŠ Razbojište

„Vrijedni učenici u PŠ Stipanovcima odlučili su se suprotstaviti svim preprekama i obilježiti Večer matematike na malo drugačiji način. Iako smo ove aktivnosti provodili u našoj školi u društvu naših roditelja, ove godine prilagodili smo se epidemiološkim preporukama i Večer matematike odradili samostalno u našem razredu bez prisustva odraslih, naših roditelja. Uživali smo u zanimljivim i kreativnim matematičkim radionicama, kvizovima i igricama, a posebno su nas oduševile nove on line matematičke slikovnice kojima smo se zabavili u školi i u našim domovima sa našim ukućanima. Ovim aktivnostima obogatili smo naše matematičko znanje i jedva čekamo nove slične aktivnosti. Veselimo se novoj Večeri matematike do nagodinu.“

Učiteljica Monika Mužar-Kos, PŠ Stipanovci

2. i 4. razred, PŠ Stipanovci

Hvala svima na druženju i vidimo se nagodinu!

Vaš organizacijski tim: Milica Ivančić, Tajana Vinić, Suzana Hardi i Nada Vulić (matična škola, niži razredi), Maja Benak i Maja Milinković (matična škola, viši razredi), Sanela Mužar Horvat i Patricija Hercog (područna škola Budimci), Ljubica Đurić i Silvana Šarić (područna škola Razbojište) i Monika Mužar Kos (područna škola Stipanovci)