Petra Humplik nagrađena na 27. Susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku

Autor: Tajana Tomoković, 9. 12. 2020.

I ove je godine, kao i prošle, 27. studenoga 2020. godine održan Susret malih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku. Međutim, zbog izmijenjenih uvjeta rada, a ne želeći prekidati tradiciju koja traje punih 27 godina, ove je godine Susret održan na specifičan način. Sve aktivnosti prije Susreta  i sam Susret održani su na daljinu i bez okupljanja sudionika. Pravo na sudjelovanje u natječaju imali su svi učenici osnovnih škola s područja Slavonije i Baranje. U obzir za natječaj dolazile su pjesme i pjesme u prozi pisane na hrvatskom književnom jeziku.

Od mnoštva prekrasnih pjesama, za tiskanje u Zborniku “Zvjezdani šapat stihova”, odabrano je 40 pjesama od kojih je pet nagrađeno. Među nagrađenim pjesmama je i pjesma Petre Humplik, učenice 3. razreda matične škole “Ne boj se! Nisi sam” pod mentorstvom učiteljice Suzana Hardi. Uzimajući u obzir da autori ostale četiri nagrađene pjesme imaju 13 i 14 godina, a Petra tek 8 možemo zaključiti da je Petra postigla izniman uspjeh u pjesničkom stvaralaštvu.

Dakako, Petra je učenica koja je već do sada osvajala brojne nagrade pišući pjesme, a prošle je godine njezina pjesma “Vjeverica mala” odabrana i tiskana u prošlogodišnjem Zborniku.

NE BOJ SE! NISI SAM

Kada si tužan i kada se bojiš,
tu sam ja, tamo gdje stojiš.

Kada si tužan i bolestan, sjeti se mene,
ja sam s tobom i ne idem bez tebe.

“Ne boj se”, sto puta ti kažem ja,
“vjeruj, uz tebe sam, nisi sam!”

Petra Humplik

Zbirku ovogodišnjih radova možete pregledati u digitalnom obliku na stranici škole OŠ “Matija Gubec”  Cernik klikom na Zbirka radova.

Učiteljica Suzana Hardi