Preventivna radionica u 4. razredu PŠ Budimci

Autor: Tajana Tomoković, 1. 3. 2021.

Na sam dan obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja kod nas poznatijeg kao Dan ružičastih majica naš su 4. razred posjetili djelatnici Policijske uprave osječko- baranjske - policijski službenici Jerko Bešlić i Marko Marić. Radionica na temu „Vršnjačko nasilje“ u sklopu je Nacionalnog preventivnog projekta „Živim život bez nasilja“ Odjela prevencije PU osječko- baranjske kojeg policijski službenici provode tijekom cijele godine.

Poštujući epidemiološke mjere a u dogovoru s ravnateljicom škole Z. Vukomanović- radionica je uspješno održana u našem 4. razredu, a pritom je i dogovorena daljnja suradnja sa Odjelom prevencije u narednim mjesecima do kraja školske godine. Uz razgovor o značenju same riječi prevencije pa sve do vrsta nasilja koje učenici poznaju g. Bešlić i g. Marić učenicima su približili i pojasnili kako je iznimno bitno prijaviti nasilje svake vrste odrasloj osobi kojoj vjeruješ (roditelji, učitelji, djelatnici škole). I u slučaju ukoliko su sami žrtve bilo kakvog oblika nasilja i zlostavljanja ali i u slučaju da i sami znaju za neko nasilje, ako im se prijatelj/ prijateljica iz razreda, škole, susjedstva povjeri u tom smjeru. Djeca su zauzvrat našim gostima izradila darove koje su taj dan prije njihovog dolaska izradila: bedževe sa porukama nenasilja kao i straničnike za obilježavanje knjiga na kojima su ružičaste majice. Darove su im predali kao znak prijateljstva uz naznaku nekog skorijeg susreta. Učenici su sastavili riječi pjesme Budi prijatelj i snimili ju kao rap pjesmu koju su „odrepali“ policijskim službenicima po završetku našeg susreta.

Na sljedećoj poveznici možete pročitati članak sa službene web stranice PU osječko- baranjske:

Učiteljica Patricija Hercog