MALI STIPANOVČANI POSTALI ″DUKATIĆI″ – ČUVARI PRIRODE

Autor: Tajana Tomoković, 11. 3. 2021.

U povodu obilježavanja Svjetskog dana školskog mlijeka koji se obilježava posljednje srijede u rujnu, DUKAT mliječna industrija d.d. svake godine raspisuje kreativni likovni natječaj "VOLIM MLIJEKO!" za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Cilj ovakvog natjecanja je skretanje pozornosti učenika i njihovih roditelja na važnost svakodnevne konzumacije mlijeka i mliječnih proizvoda za pravilan rast i razvoj djece školske dobi, te na poticanje kreativnosti, likovnog izražavanja i stvaralaštva kod učenika mlađe školske dobi. Shvaćajući koliku važnost mlijeko ima u samoj prehrani osnovnoškolaca, učenici 2./4. r. PŠ Stipanovci  uključili su se u ovaj zanimljivi natječaj.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je Jedini zeleno-plavi planet Zemlja! U cijelom svemiru i beskrajnim prostranstvima Mliječnog puta planet Zemlja naš je jedini dom i zato ga nazivamo majčicom Zemljom. Upravo zato zadatak svih nas prije svega je  voljeti i čuvati taj jedinstveni planet kako bi svi njegovi stanovnici – ljudi, životinje i biljke – živjeli skladno i sretno.
Sudjelovanjem u ovom natječaju učenici su dobili zadataka naslikati planet Zemlju na maštovit i kreativan način kako ga oni vide.

Na ovaj način naši mali vrijedni Stipanovčani naučili su kako mogu doprinijeti zaštiti našeg jedinstvenog plavo-zelenog planeta i postali su pravi čuvari prirode! Najuspješnijim učenicima uručeno je priznanje kojim su potvrdili svoju aktivnost i dokazali da se trud, rad i uspjeh uvijek isplate.

Potrudi se i ti!

Posjeti malu školu prirode na

www.DukaticiCuvajuPrirodu.hr ,

riješi kviz i postani vrijedan član društva

Dukatića - čuvara prirode!

I to nije sve!

Na vašu kućnu adresu stići će vam diploma

završene Male škole zaštite prirode

koju ćeš moći ponosno objesiti na zid.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos