HINKOvi zeleni JUHNaci za Dan planeta Zemlje

Autor: Tajana Tomoković, 23. 4. 2021.

Dan planeta Zemlje - 22.travnja

Iako smo prijašnjih godina obilježavali Zemljin rođendan radionicama na terenskoj nastavi, ove smo godine učenike pozvali na sudjelovanje u kreativno - ekološkom natječaju HINKOvi zeleni JUHNaci.

Na natječaj je pristiglo 11 radova iz 11 razreda naše škole. Svi su radovi načinjeni od otpada i izuzetno kreativni. Sve do jednog izuzetni primjeri kreativnog recikliranja.

22.travnja u 10 sati povezali smo se video pozivom, predstavili radove i proglasili tri najbolja rada.

1. mjesto - DAMA OD PAPIRA - 4. razred MŠ Podgorač osvojili su prirodne sapune (Prirodna kozmetika Helena)

2. mjesto - CVIJET DOBRORODOŠLICE - CVJETKO - 1. i 3. razred PŠ POganovci

3. mjesto - OLD METAL BAND - 7.a razred

U ožujku smo na stranicama škole pozvali učenike naše škole da se uključe u kreativno - ekološki natječaj HINKOvi zeleni JUHNaci. Nakon proljetnih praznika radovi su počeli pristizati i odmah smo znali će stručno povjerenstvo imati težak posao. Učenici su izradili skulpture ili mobile od otpada, rad su fotografirali. Osim fotografije, poslali su video u kojem predstavljaju svoj rad i šalju eko poruke.

Na sam Dan planeta Zemlje, 22.travnja u 10 sati povezali smo se video pozivom, predstavili radove pristigle na natječaj i objavili koja su tri rada osvojili nagrade.

Stručno povjerenstvo u sastavu: Matej Ižaković, učitelj likovne kulture, Dino Bajamić, Učitelj hrvatskog jezika i povijesti i Marin Ćorić, školski psiholog, odredili su koja su tri rada najkreativnija, najbolji primjeri recikliranja i tko je najbolje predstavio svoj rad.

2.mjesto - Cvijet dobrodošlice - Cvjetko - 1. i 3. razred PŠ Poganovci osvojili su med za svakog učenika (OPG Varga Marija)

3.mjesto - Old metal band - 7.a razred osvojili su eko sok od jabuke za cijeli razred (AGROSTIL - obrt za poljoprivredu)

Kolekcija radova pristiglih na natječaj

« Ožujak 2024 »