Međunarodni Teachmeet na kojem su sudjelovali i učenici

Autor: Tajana Tomoković, 30. 4. 2021.

Dan planeta Zemlje ove je školske godine u PŠ Budimci bio je iznimno zanimljiv! Naime dogodio se vrhunac u eTwinning projektu Živimo zeleno. Organiziran je susret učitelja projektnih partnera sudionika na kojem je bilo 4 predavača. Učitelji predavači pozvani su od strane autorica projekta (učiteljice Marina Arambašić i Ivana Rendulić) desetak dana ranije kao iznimno aktivne u projektu sa željom prikaza svojih aktivnosti iz projekta od početka školske godine. Među predavačima je bila i naša učiteljica Patricija, ali ovaj put kao sudionici i cijeli 4. razred PŠ Budimci. Naime zanimljivo je kako smo  u vrijeme zakazanog susreta (u 17h) na Dan planeta Zemlje u školi poslijepodne na nastavi te smo u dogovoru s učiteljicom odlučili prisustvovati predavanju u kojem će učiteljica prikazati naš rad tijekom projekta.

Autorice projekta M. Arambašić i I. Rendulić pozdravile su sve prisutne na ovom međunarodnom susretu Srbije i Hrvatske.

Predavači na susretu:

1. Ana Marinić, OŠ Podmurvice, Rijeka, Hrvatska
  2. Patricija Hercog, OŠ Hinka Juhna Podgorač, PŠ Budimci, Hrvatska
  3. Marijana Kuna, OŠ Popovac, Hrvatska
  4. Biljana Popović, OŠ „Knez Sima Marković“, Barajevo, Srbija

Naše aktivnosti učiteljica je prikazala direktno se spojivši na twinspace projekta gdje su sudionici ovog susreta mogli vidjeti kronološki zabilježene aktivnosti od rujna prošle godine do Dana planeta Zemlje i današnjeg susreta. Učiteljica Patricija je vodila naše izlaganje a mi - vesela osmorka četvrtaša nadopunjavala je svojim komentarima, oduševljenjima vidjevši svoje radove na stranici projekta. Taj dan imali smo i kreativnu likovnu radionicu s našim školskim psihologom Marinom- izradili smo plakat na temu Zrak i atmosfera i drugu likovnu radionicu s učiteljicom na kojoj smo izradili zanimljiv prikaz naše majčice Zemlje tehnikom slaganja mozaika (komadići kartona koje smo ranije priredili za radionicu). Sve te radove učenici su s ponosom pokazali na susretu. Susret je dobio pozitivnu evaluaciju od strane sudionika. Proveden je virtualno putem Zoom aplikacije te završio oko 18.15h.

Učiteljica Patricija Hercog