MALENA SRCA STIPANOVČANA ZA VELIKA DJELA

Autor: Tajana Tomoković, 7. 5. 2021.

Svjedoci smo razornog potresa koji je krajem protekle godine razorio dio naše domovine, uništio brojne domove i škole. Potaknuti nemilim događanjima prisjetili smo se kako je djeci koja su ostala bez svoje omiljene igračke, dekice ili su samo željni mirnog sna ili pokojeg slatkiša. Pomisao na tu dječicu navela nas je da učenici 2./4. razreda PŠ Stipanovci osmisle i organiziraju akciju ″Malena srca″ za velika djela te na taj način pomognu učenicima svoje dobi i olakšaju ovo za njih izuzetno teško razdoblje.

Svi učenici naše područne škole kao i njihovi roditelji akciju su pozdravili s velikim oduševljenjem i prionuli na posao. Svaki član sa svojom obitelji odvojio je malo vremena, napisao pismo podrške, nacrtao crtež i poklonio igračku, potrebni pribor za školu, nešto što je smatrao potrebnim. S veseljem smo pripremali poklone i punili kutije za djecu. Sve pripremljene kutije uputili smo OŠ Budaševo – Toplovac – Gušće. Sretni smo što ćemo barem na kratko razveseliti svakog tko je primio poklon i skrenuli njegove misli s neizvjesnog i tužnog u malo veselja. Nadamo se da da smo ovim aktivnostima usrećili učenike i na taj način im barem malo olakšali trenutno razdoblje u njihovim životima. Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su nas podržali i  pridružili se u stvaranju osmjeha na dječjem licu.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos