"Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča"

Autor: Tajana Tomoković, 14. 5. 2021.

1.NAGRADA učenici 4. R. HANI MOGUŠ iz PŠ Stipanovaca

na MEĐUNARODNOM LIKOVNO – LITERARNOM  NATJEČAJU

Iserlohn – Essen – Zagreb – Munchen – Vukovar 2021.

Učenica 4. r. Hana Moguš iz Pš Stipanovci, tijekom mjeseca veljače sudjelovala je na jubilarnom 21. po redu međunarodnom likovno-literarnom natječaju u Njemačkoj u gradu Isrelohn  pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji Matice hrvatske za Ruhrsko područje, internetnog portala Hrvatski Glas Berlin, Osnovne škole “D. Domjanić” iz Zagreba, Hrvatske nastave Bavarska iz Münchena i URIDSPP „Vukovarski leptirići“ - Udruženje roditelja i djece sa posebnim potrebama iz Vukovara.

Cilj ovog likovno – literarnog natječaja je bio potaknuti učenike osnovnoškolske dobi da se likovno izraze na temu "Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča". Zadatak ovog literarnog  natječaja bio je posvjestiti učenicima značaj upotrebe ruku u svakodnevnom životu. Ovogodišnji 21. po redu natječaj održao se u specifičnim uvjetima pandemije kada su mnoge škole nastavu morale provoditi on line. Unatoč  izvanrednim i nesvakidašnjim okolnostima pandemije učenica Hana Moguš, učenica 4. razreda iz PŠ Stipanovaca pod mentorstvom učiteljice Monike Mužar – Kos sudjelovala je svojim literanim uradkom na ovom međunarodnom natječaju i konkurirala među 173 literarna rada iz 50 različitih škola iz  Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Njemačke i Italije. Stručno povjerenstvo u sastavu Ankice Tolić iz Düsseldorfa, Božane Brozović iz Neussa te Jadranke Gradac, dopredsjednice Matice hrvatske za Ruhrsko područje, pomnim odabirom je odabralo i nagradilo najuspješnija literarna ostvarenja. Među najuspješnijim radovima mjesto je pronašao i literarni rad naše učenice Hane Moguš te je ona nagrađena 1. nagradom. Iznimno smo sretni ovim ostvarenjem naše vrijedne učenice i želimo joj još puno ovakvih i sličnih nagrada u narednim literarnim ostvarenjima.

S ponosom čestitamo našoj Hani!

Učiteljica: Monika Mužar – Kos