Putujuća mačka Caty među nagrađenima na državnoj razini!

Autor: Tajana Tomoković, 2. 6. 2021.

Gotovo 400 škola (osnovnih i srednjih) sudjelovalo je u velikom natječaju (u 3 ciklusa) izdavačke kuće Školska knjiga pod nazivom „Otkrij tajnu za budućnost sjajnu“. Razredni projekt učenika 4. razreda Područne škole Budimci našao se u kategoriji koja nema ranga, u kategoriji posebne nagrade za cijeli razred i to samo „…zahvaljujući svojoj posebnosti, sveobuhvatnosti, inovaciji i regionalnom utjecaju!“, riječi su to voditeljice sva tri ciklusa- Sonje Pribolšan- Pongračić u članku objavljenom na školskom portalu: https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/skolska-knjiga-za-vas/zavrsni-ciklus-projekta-otkrij-tajnu-za-buducnost-sjajnu/ .

Projekt se nalazi na sljedećoj poveznici: https://www.skolskiportal.hr/projekt2/neka-ti-edukacija-bude-inspiracija/putujuca-macka-caty/ .

Velika je čast biti nagrađen za projekt od regionalnog značenja te međunarodne i interkontinentalne suradnje i diseminacije. Nagrada je došla kao rezultat predanog četverogodišnjeg rada (baš kao šlag na tortu) roditelja i jedne učiteljice na odgoju i poučavanju „Osam veličanstvenih“. Sada su to većinom desetogodišnjaci itekako spremni za prelazak u svijet velikih u ne tako udaljenoj Matičnoj školi u Podgoraču. Neizostavna dugogodišnja međunarodna suradnja sa učiteljicom iz Srbije, Ljiljanom Mudrinić (OŠ „Laza Kostić“ Gakovo) i njenim četvrtašima uveličala je rezultate i diseminaciju ovog projekta kao i drugašima i trećašima iz Indije.

Idemo hrabro dalje!

Neki će u peti, a neki ponovno u prvi razred sa sjećanjima i osmjehom kod svake pomisli na „Osam veličanstvenih“.

Učiteljica Patricija Hercog