Climate Action Project

Autor: Tajana Tomoković, 15. 10. 2021.

drugu godinu zaredom u PŠ Budimci

U Područnoj školi Budimci nastavlja se uključenost u iznimno cijenjen i poznat međunarodni Climate Action Project. Ove školske godine u projekt su uključeni učenici 1. razreda naše škole. To je projekt usmjeren na učenike - putovanje od 6 tjedana koje uključuje više od 2,5 milijuna učenika u 135 zemalja. Podržavaju ga vlade u 15 zemalja. Projekt je besplatan, usmjeren na učenika i ima za cilj dovesti do promjene ponašanja kroz obrazovanje.

O projektu  su tijekom prošlih godina izvještavali mediji u 45 zemalja, uključujući BBC, CNN i National Geographic. Projekt omogućuje učiteljima povezivanje i interakciju s drugim učiteljima sa svih kontinenata. Učiteljima se šalje nastavni plan i program, a osobno ih kroz korake projekta vode mentori. Mentori su učitelji koji su u projektu sudjelovali nekoliko puta i koji uvode nove sudionike u projekt te ih vode kroz svaki korak. Učenicima se nude velike mogućnosti i drugačiji način učenja. Oni će rješavati probleme, dijeliti svoja otkrića i poduzimati mjere. Na kraju projekta održat će se interakcije uživo i webinari stručnjaka. Bliska suradnja s velikim učiteljskim organizacijama u 35 zemalja omogućila je prilagodbu projektnih zadataka u određenim zemljama. Tijekom 6 tjedana trajanja projekta učenici će između ostalog i zasaditi stablo u prostoru oko škole te se na taj način upisati na svjetski kartu sadnje stabala (PlantEd). Prvašići su trenutno u trećem tjednu projekta. Zabilježili smo videom i fotografijama neke od aktivnosti. Učenici s nestrpljenjem očekuju novu aktivnost iz projekta.

Učiteljica : Patricija Hercog

« Ožujak 2024 »