POZDRAV JESENI U FRANJINOM RITU U STIPANOVCIMA 2021.

Autor: Tajana Tomoković, 28. 10. 2021.

Učenici PŠ Stipanovci ove godine  su obilježili pozdrav jeseni u obliku izvanučionične nastave. Na prvi dan jeseni,23. rujna u našu učionicu tiho i polako, sasvim nečujno ušetao je vilenjak JESENKO koji nam je najavio dolazak jeseni. Ushićeni i zadivljeni iznenadnim gostom lijepo smo ga počastili i dogovorili s JESENKOM uzvratni susret. Nakon toga uputili smo se na obiteljsko imanje obitelji Sili na njihov salaš u Franjinom ritu.

Zaista smo uživali u toplim jesenskim zrakama na svježem zraku. Osim uočavanja promjena u prirodi te bilježenja vremena u kalendar prirode, učenici su uživali i u slobodnom vremenu koje su proveli u igri s didaktičkim i poučnim igrama te u tjelesnim aktivnostima. Hodali smo po drvenim ljestvama, bacali smo plastične potkove, ljuljali se,  naučili smo i što je ČEKA (drvena kućica u šumi za promatranje divljači i lov). Na čeku smo se i popeli i uočili koliko je predivan vidik na cijelo naše selo Stipanovce. Posjetili smo i obližnje jezero te smo uočili kako jesen boji cijeli kraj našeg malog sela toplim jesenskim bojama. Prikupili smo i jesenske plodove koji će krasiti našu učionicu. Nikako ne smijemo zaboraviti POUČNE TABLE koje su našu terensku nastavu učinile još zanimljivijom. Proučili smo sve priložene znakove sa eko - porukama na imanju te smo naučili i kako se pravilno odnositi prema prirodi kada boravimo u njoj. Na ovakav zanimljiv način pozdravili smo prirodu i istovremeno se lijepo proveli u njezinim blagodatima. Jesenko nas je počastio svim blagodatima jeseni, a mi se veselimo ponovnom susretu s JESENKOM do iduće jeseni.

Učiteljice: Monika Mužar – Kos i Vanja Tomić

« Ožujak 2024 »