Večer matematike 2021.

Autor: Maja Benak, 10. 12. 2021.

Dana 2. prosinca 2021. u našoj je školi održana još jedna Večer matematike. U projektu su sudjelovali učenici matične i područnih škola, njihove učiteljice i roditelji.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. (Hrvatsko matematičko društvo)

Kako je Večer protjecala i kako su se naši učenici, njihove učiteljice i roditelji proveli najbolje pokazuju sljedeće fotografije.

Svaki od naših vrijednih mališana matične škole obišao je nekoliko radnih centara i uspješno riješio postavljene matematičke zadatke. Da matematika može biti zabavna najbolje su nam pokazali njihovi osmijesi i pitanje učiteljicama: "Kad ćemo opet?"

2. razred matične škole

3. razred matične škole

4. razred matične škole

I u područnim je školama bilo veselo, poučno, zanimljivo,…

"Prosinac je zazvonio na naša vrata. Daleko smo odmaknuli od rujna, a daleko smo odmaknuli i u nastavi Matematike. Na nastavi DOD Matematike zabavljali smo se, a ujedno i „mučili“ rješavajući problemske zadatke. Svake godine početkom prosinca sve svoje znanje i sposobnosti testiramo sudjelujući na Večeri Matematike.

Dobrog raspoloženja i želje za uspjehom zauzeli smo svoja mjesta u skupinama koje su nam organizirale naše učiteljice. Skupine su činili predstavnici svih razreda – „mnogo glavica, više pameti“.

Pred nama su se našli zanimljivi zadaci koje smo s velikim uzbuđenjem rješavali: Staza djeda Božićnjaka (Božićni „Čovječe, ne ljuti se!“), ESCAPE ROOM – Otključaj Djeda Božićnjaka, Božićna potraga za darovima, Pomozi vilenjacima spasiti blagdane, rješavali smo ŠIFRIRANE PORUKE, Crtali smo bundevu pomoću šifriranih poruka bacajući kockice, ….

Razredom je vladala prava natjecateljska atmosfera. Čuo se i pokoji povišeni glas nezadovoljnog suigrača. Ljutilo se. Pomalo nerviralo. Sve u svemu – matematičko ludilo.

A na kraju da se zna! Djevojčice su ove godine bile najuspješnije, samo njih dvije koliko ih ima u našoj školi. Bravo, Ivana i Lara!"

Učenici i učiteljice Ljubica Đurić i Silvana Šarić

PŠ Razbojište

PŠ Stipanovci, 1. i 3. razred

PŠ Budimci, 1., 2. i 3. razred

PŠ Poganovci

Hvala svima na druženju i vidimo se sljedeće godine!

Vaš organizacijski tim: Milica Ivančić, Tajana Vinić i Suzana Hardi (matična škola, niži razredi), Maja Benak i Maja Milinković (matična škola, viši razredi), Sanela Mužar Horvat (područna škola Budimci), Ljubica Đurić i Silvana Šarić (područna škola Razbojište) i Monika Mužar Kos (područna škola Stipanovci).

Fotografije u punoj veličini možete vidjelit OVDJE.

« Ožujak 2024 »