DRUGO ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE UČITELJA RAZREDNE NASTAVE

Autor: Tajana Tomoković, 15. 12. 2021.

Dana 13. prosinca 2021. u 18,30 h održano je 2. ŽSV učitelja razredne nastave kojeg čine učitelji četiriju osnovnih škola sa područja grada Našica i prigradskih naselja (OŠ kralja Tomislava Našice, OŠ Ivane Brlić-Mažuraić Koška, OŠ Ivan Brnjik Slovak Koška i OŠ Hinka Juhna Podgorač). Naša škola ovaj puta bila je škola domaćin te su dvije učiteljice naše škole na ovom županijskom stručnom vijeću održale svoja predavanja i time educirale svoje kolege učitelje razredne nastave o suvremenim pristupima nastavi koje svakodnevno primjenjujemo u svojim razredima.

Susret je održan u mrežnom okruženju (on line) putem Adobe connect alata. Kolegica Patricija Hercog poučila je učitelje što je to Portfolio te kako se on može koristiti u nastavi kao metoda, motivacija i povratna informacija o učenikovom napretku. Kolegica Monika Mužar – Kos pojasnila je kolegama pojam vrednovanja na temu Formativno vrednovanje unutar nastavnog predmeta prirode i društva koji zahtjeva suvremena nastava. Pokazala im je primjere aktivnosti te tehnike kojima se mogu pratiti i vrednovati učenička postignuća. Na ovom usavršavanju bilo je prisutno 40-ak učitelja razredne nastave, a svi prisutni ponijeli su u svoje razredne neke nove ideje i tehnike kojima mogu unaprijediti rad učenika i svoju nastavu.

Učiteljice: Monika Mužar – Kos i Patricija Hercog