Dijelili smo radost i dobrotu tijekom prosinca u PŠ Razbojište

Autor: Tajana Tomoković, 28. 12. 2021.

Mjesec prosinac je mjesec kada jedni drugima poklanjamo pažnju, radost i dobrotu. Darujemo potrebite, obilazimo najbliže i pružamo ruke pomirenja.

Baš takav je bio ove godine u našoj PŠ Razbojište.

Sve smo započeli adventskim kalendarom u kojem smo izrađivali čestitke učiteljima, dijelili slatkiše povodom svetog Nikole, pomagali ukućanima i prijateljima, podijelili zagrljaje dragim ljudima.

Tijekom mjeseca prosinca ukrašavali smo naše učionice, okitili jelu ispred škole, te izradili orašara s učiteljicom TajanomTomoković kojeg smo postavili ispred ulaznih vrata naše škole.

S vjeroučiteljicom Slavkom Đukić izradili smo adventski vijenac.

Nismo zaboravili ni štićenike Doma za stare i nemoćne „Kubena“ u Razbojištu. Izradili smo čestitke za njih i odnijeli im. Božićne čestitke smo izradili i poslali svojim eTwinning projektnim partnerima „Na putu dobrote“.

Izrađivali smo različite božićne ukrase, te organizirali prodajni božićni štand ispred crkve. Prikupljenim novčanim sredstvima donirali smo projekt „Kolajna ljubavi“.

Svojim snimljenim videom sudjelovali smo u online božićnoj školskoj priredbi.

Na kraju mjeseca seoska udruga „Ancikredla“ darovala nas je prigodnim božićnim poklončićima. Udruga je osnovana s ciljem očuvanja nematerijalne baštine sela. Predsjednica Klementina Hetrich i udruga svake godine na ovaj način želi nam se ujedno zahvaliti na aktivnom sudjelovanju u očuvanju i održavanju tradicijskih običaja.

Video s radovima https://youtu.be/m62uMX0fPHQ

Učenici i učiteljice Ljubica Đurić i Silvana Šarić