Svjetski dan činjenja dobrih djela (Good deeds day) u PŠ Budimci

Autor: Tajana Tomoković, 4. 4. 2022.

Nova generacija malih humanitaraca opet je učinila još jedno nesebično dobro djelo. Naima 1. razred Područne škole Budimci s učiteljicom Patricijom uključio se u hvalevrijednu akciju Dječjeg kreativnog centra Dokkica iz Osijeka. Radi se o humanitarnoj akciji povodom obilježavanja Svjetskg dana činjenja dobrih djela u suradnji s Udrugom Djeca za bolji svijet iz Samobora a akcija je prikupljanje igračaka za djecu u potrebi. Devetorka je od srca odvojila svoje igračke te ih namijenila djeci koja su u potrebi. Posebno veliko hvala mami Luke Maroševića - gđi Ivani koja je donijela u školu hrpu Lukinih igračaka iz najranije dobi te ih je Luka nesebično darovao da dječicu koja te igračke nemaju a koje će im sigurno dobro doći u odrastanju.

3. travnja 2022. je Svjetski dan činjenja dobrih djela, događaja koji je inicirala i pokrenula organizacija Good Deeds Day. Udruga Djeca za bolji svijet, kao partner organizacije Good Deed Day, organizator je obilježavanja Svjetskog dana činjenja dobih djela za cijelu Hrvatsku. Good Deeds Day organizacija, vrijedi napomenuti, djeluje u 108 zemalja svijeta i okuplja preko 3.900.000 volontera. Ovo je dan kad milijuni ljudi iz tisuća neprofitnih organizacija, kompanija, škola, vrtića, gradova, obitelji diljem svijeta čine dobra djela pomažući na taj način drugim ljudima, životinjama, okolini, zajednici kreirajući jedan bolji i zdraviji svijet. Temelji se na jednostavnoj ideji da svatko može učiniti nešto dobro, bilo veliko ili malo, kako bi poboljšao živote drugih i na taj način pozitivno promijenio svijet.

„Malena dobročinstva veoma su velika za one koji ih dobivaju u pravi čas.“- Demokrit.

Učiteljica Patricija Hercog