Povodom blagdana Uskrsa posjetili smo Dom za stare i nemoćne u Razbojištu

Autor: Tajana Tomoković, 25. 4. 2022.

Završetkom pandemije i ukidanjem epidemioloških mjera ove godine ponovno smo mogli nastaviti sa svojom tradicijom organiziranja posjeta Domu za stare i nemoćne u Razbojištu.

Ove godine išli smo svi u punom broju! Najviše smo se obradovali iskazanoj želji naših učitelja engleskog jezika Jelene i Benjamina da nam se pridruže. U dogovoru s vlasnikom doma, Jonatanom Kubenom, odlučili smo da odemo u posjet 13.4.

Ove godine odlučili smo da svakom štićeniku poklonimo pisanicu obojanu na tradicijski način u lukovici. Za djelatnike doma izradili smo krpene kokice na panju.

Uz pisanice osmislili smo i malu predstavu u kojoj smo kroz recitacije, pjesmu i igrokaze čestitati svim štićenicima i djelatnicima nadolazeći blagdan.

Odlično raspoloženi i vidno uzbuđeni štićenici su nam pripremili doček u dvorištu doma. Već nakon prve izrecitirane pjesmice o „Uskršnjem zečiću“ zablistale su suze u očima svih nas. Svaki naš posjet domu pršti pozitivnim emocijama i empatijom ovih mališana prema tim starčićima koje sad već prihvaćaju kao svoje stare znance.

Na kraju posjeta Jonatan nam je u ime svojih štićenika darovao čokoladna Kinder jaja i počastio nas sokom i slatkišima. Počašćeni smo bili i osmijehom na njihovim licima i željom da ponovno dođemo u skorije vrijeme.

Sretan Uskrs, dragi naši uz obećanje da ćemo ponovno doći!

Učenici i učiteljice PŠ Razbojište