Europski dan jezika u PŠ Budimci

Autor: Tajana Tomoković, 27. 9. 2023.

I ove godine u razdoblju od 25. do 29. rujna učenici 3. razreda Područne škole Budimci pridružili su se raznolikim aktivnostima obilježavanju Europskog dana jezika. Već tradicionalno obilježavanje (od njihovog prvog razreda) sa svojom su učiteljicom Patricijom obilježili važnost tog nadnevka. U suradnji s učenicima i učiteljicama nekoliko škola iz naše županije zabavili su se surađujući na istom zadatku.

Učiteljica Patricija Hercog je u suradnji s još nekoliko učiteljica iz drugih škola (učiteljica Alenka Taslak, OŠ „Dora Pejačević“, Našice; učiteljica Ivana Hrastović Mandarić, OŠ „Vladimir Nazor“ Đakovo; učiteljica Ksenija Rumora, OŠ Franje Krežme, Osijek- pripremile su I organizirale javni događaj vezan uz obrazovanje na županijskoj razini a potom sa svojim učenicima aktivno sudjelovale u istom. S trećašima Budimčanima je neke od aktivnosti skupa s učiteljicom provela i školska knjižničarka Josipa Vešligaj na satu Hrvatskog jezika. Sve aktivnosti snimljene su i podijeljene u Microsoftovom alatu Flip. Aktivnosti se mogu i pogledati na poveznici: https://flip.com/272c368f (nakon otvaranja poveznice potrebna je registracija gmailom. Sve navedene aktivnosti možete pogledati na poveznici   (nakon otvaranja poveznice potrebna je registracija gmailom).

Patricija Hercog, PŠ Budimci