Učenica naše škole Tena Varga na Županijskoj smotri „LiDraNo 2024.“

Autor: Tajana Tomoković, 2. 3. 2024.

Županijska smotra LiDraNo 2024. već se četvrtu godinu održava u Osnovnoj školi ” Grigor Vitez”, Osijek. I ove godine je sudjelovao velik broj učenika i mentora iz cijele Osječko – baranjske županije. Našu školu predstavljala je učenica 2. razreda PŠ Razbojište Tena Varga i njena mentorica Silvana Šarić.

Učenici su se natjecali u 5 kategorija. Dramski pojedinačni i dramski skupni izraz održavali su  se u Kulturnome centru u Osijeku gdje je sudjelovala i naša Tena s recitacijom „Didova torba“, Dragutina Pavličevića Pleterničkog.

Stručno povjerenstvo sastavljeno od uglednih dramskih umjetnika i profesora Dramske akademije s oduševljenjem je poslušalo dramski nastup naše učenice i na kraju pohvalio ga  pozitivnim komentarima. Povjerenstvo je odabralo 3 najuspješnija nastupa za Državnu smotru koja će se ove godine održati u Vinkovcima. Naša Tena je zauzela visoko 4. mjesto. Iako nije uspjela izboriti sudjelovanje na državnoj smotri Tenin nastup je svakako uspio u tome da se čuje za ime naše škole i svima s naše škole ponovno otvorio svoja vrata za sudjelovanje i na slijedećim smotrama riječi i glume gdje se njeguje tradicija lijepe hrvatske riječi i dramskog pokreta.

Učiteljica Silvana Šarić