Easter Egg Hunt U OŠ Hinka Juhna Podgorač

Autor: Tajana Tomoković, 28. 3. 2024.

Nespretni je uskršnji zeko zaboravio zatvoriti svoju vreću te je na svom putu po našim školama izgubio sva čokoladna jaja. Riječ je naravno o uskršnjoj potrazi za jajima (Easter egg hunt), popularnoj u mnogim državama engleskog govornog područja, a koju u našoj školi već tradicionalno organiziraju učiteljice engleskog jezika.

U PŠ Stipanovci potragu je pripremila učiteljica J. Subjak, a sudjelovali su svi učenici 1. – 4. razreda podijeljeni u dva tima. Potraga je bila napeta i dinamična, a oba tima su bila podjednako uspješna te nijedna košarica nije ostala prazna. Timovi su pronađenu nagradu pošteno podijelili i zasladili se dok su izrađivali čestitke za obitelj.

Učiteljica Jelena Subjak

Ova uskršnja igra potječe iz Njemačke, a odvija se prema priči  u kojoj uskršnji zec dobroj djeci donosi jaja u košarici i skriva ih u vrtu. Engleska kraljica Viktorija, kao dijete,  tu igru je igrala sa svojom majkom u vrtu engleske palače, te je tradiciju prenijela na svoje potomke.  Učenicima naše škole učiteljice stranih jezika prenose tradicije zemalja engleskog i njemačkog  govornog područja, pa tako i ovu.

Tradicija potrage za čokoladnim jajima u tjednu pred Uskrs nastavila se i ove 2024. godine u našoj školi.  Učenici RN Matične škole i PŠ Razbojište uz podršku svojih učiteljica ponovno su pokazali koliko svoju spretnost i brzinu u potrazi za čokoladnim jajima. Učenici razredne nastave Matične škole sudjelovali su  u Potrazi podijeljeni u 4 tima, a u svakoj skupini bili su učenici od 1. do 4. razreda. Učenici PŠ Razbojište igru su igrali podijeljeni u dva tima.  Vođe timova otkrili su ostalim članovima tajne dobre potrage u našem školskom vrtu. Radost, smijeh i čokoladni zalogaj najbolja su najava proljetnih praznika!

Učiteljice RN MŠ, PŠ Razbojište i

učiteljica Jelena Baričević Momčilović

Učenici PŠ Budimci i PŠ Poganovci i ove su se godine u sklopu nastave engleskog jezika uputili u potragu za Uskršnjim čokoladnim jajima, tradicionalnu igru znanu kao "Easter egg hunt". Složni timovi tražili su jaja sakrivena po školskom dvorištu, a nakon proglašenja pobjedničkog tima, prijateljski su međusobno podijelili sakupljeno.

Happy Easter!

Martina Jantoš, učiteljica engleskog jezika