Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač

UČENICI NAŠE ŠKOLE PONOVNO USPJEŠNI NA ŽUPANIJSKOM ATLETSKOM NATJECANJU

Autor: Tajana Tomoković, 25. 4. 2024.

U četvrtak, 25.4.2024. godine, u osječkom Gradskom vrtu održana je sportsko - atletska manifestacija pod nazivom ''Erste plava liga.'' Učenici su na ovom kvalifikacijskom natjecanju mogli sudjelovati u više disciplina (skok u dalj, trčanje 60 m, trčanje 300 m, trčanje 600 m,  bacanje kugle, bacanje vortexa...), a koje su bile podijeljene po razredima (od 1. do 6. razreda). Kroz sportsko nadmetanje učenici su mogli iskusiti svoje granice, pokazati potencijale, ali upoznati i nove prijatelje. Atletika, kao kraljica sportova, omogućuje svima da se aktivno uključe, ne samo vrhunskim sportašima, već i rekreativcima.

Naši učenici i ove su godine sudjelovali na ovoj sportsko – atletskoj manifestaciji (ukupno 30 učenika), a možemo se pohvaliti i s ukupno 8 osvojenih medalja te time da su se 4 učenice i 4 učenika plasirali na državnu završnicu (disciplina bacanje kugle). U kategoriji učenica 5. razreda prvo mjesto zauzela je Tena Nađ, dok je druga bila Klara Feldi ; u kategoriji učenica 6. razreda prvo mjesto ostvarila je Tihana Pelin, dok je druga bila Lucija Drekić ; u kategoriji učenika 5. razreda prvo mjesto osvojio je Davor Udurović, dok je drugo mjesto osvojio Teo Szili ; a u posljednjoj kategoriji, učenika 6. razreda, prvo mjesto osvojio je Bojan Mrvić, dok je Jakov Tomić zauzeo drugo mjesto. Učenike su na samom natjecanju bodrili i učitelji: Dino Bajamić i Marko Bernatović.