JAVNI POZIV - SUFINANCIRANJE UDŽBENIKA

Autor: Silvija Žunec, 2. 10. 2015.

Temeljem članka 7. Pravilnika o načinu provedbe postupka sufinanciranja nabave školskih udžbenika u školskoj godini 2015./2016. ("Županijski glasnik" broj 8/15.), Osječko-baranjska županija objavljuje

za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje

školskih udžbenika za 2015./2016. školsku godinu

za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje

školskih udžbenika za 2015./2016. školsku godinu

I.OPĆI PODACI

Osječko-baranjska županija (u daljnjem tekstu: Županija) objavljuje javni poziv za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje školskih udžbenika za 2015./2016. školsku godinu.

Javni poziv se objavljuje na web stranici Županije: www.obz.hr, te se dostavlja svim osnovnim i srednjim školama, jedinicama lokalne samouprave te područnim centrima za socijalnu skrb na području Osječko-baranjske županije.

Županija će sufinancirati nabavu školskih udžbenika redovitim učenicima osnovnih i srednjih škola s prebivalištem na području Županije iz obitelji korisnika zajamčene minimalne naknade temeljem Zakona o socijalnoj skrbi.

Postotak sufinanciranja nabave školskih udžbenika utvrđuje se stavljanjem u odnos prihvatljivih zahtjeva i raspoloživih financijskih sredstava, a najviše do 50% u odnosu na cijenu udžbenika.

Temeljem dostavljenog zahtjeva utvrdit će se iznos sufinanciranja prema javno dostupnim cijenama udžbenika na web stranici e-trgovine Narodnih novina, e-trgovina.nn.hr.

Javni poziv za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje školskih udžbenika za 2015./2016. godinu otvoren je 15 dana od dana objave.

II.UVJETI ZA DODJELU SREDSTAVA

Sredstva za sufinanciranje školskih udžbenika može ostvariti učenik pod sljedećim uvjetima:

-           da je državljanin Republike Hrvatske,

-           da je iz obitelji koja prima zajamčenu minimalnu naknadu temeljem Zakona o socijalnoj skrbi,

-           da ima prebivalište na području Županije,

da je upisan prvi put u odgovarajući razred u tekućoj školskoj godini,
da ne ostvaruje pravo na besplatne udžbenike prema drugim propisima.

Na završetku 2015./2016. školske godine korisnik sredstava koji je ostvario pomoć za sufinanciranje školskih udžbenika predat će udžbenike školi u uporabljivom stanju.

III.DOKAZI O ISPUNJAVANJU UVJETA

Učenik može ostvariti pomoć za sufinanciranje školskih udžbenika temeljem zahtjeva na propisanom obrascu.

Uz zahtjev prilaže se sljedeća dokumentacija:

preslika osobne iskaznice punoljetnog učenika ili preslika osobne iskaznice roditelja/skrbnika ako zahtjev podnosi za maloljetnog učenika,
preslika osobne iskaznice maloljetnog učenika ili domovnice ukoliko nema osobnu iskaznicu,
preslika kartice tekućeg, odnosno zaštićenog računa podnositelja zahtjeva,
dokaz područnog centra za socijalnu skrb kojim se utvrđuje korištenje prava na zajamčenu minimalnu naknadu ne stariji od mjesec dana od datuma podnošenja zahtjeva, te
popis udžbenika za određenu školu, program i razred koji je ovjeren od strane škole koju učenik pohađa.

Zahtjev podnosi punoljetni učenik osobno, a za maloljetnog učenika roditelj/skrbnik.

IV.NAZIV I ADRESA TIJELA KOJEM SE PODNOSE ZAHTJEVI

Zahtjev se, s odgovarajućom dokumentacijom, podnosi isključivo u školi u koju je učenik upisan.

Iznimno od prethodnog stavka, učenici koji su upisani u školu izvan Županije zahtjev podnose putem pošte ili osobno, na sljedeću adresu:

Osječko-baranjska županija

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu

Povjerenstvo za dodjelu sredstava za sufinanciranje školskih

udžbenika za 2015./2016. školsku godinu

31000 Osijek, Županijska 4/II

Zahtjev se podnosi u roku od 15 dana od dana objave javnog poziva, a sredstva će korisniku biti doznačena najkasnije do kraja kalendarske godine.

Zahtjeve podnesene u školama, zajedno s pripadajućom dokumentacijom, škole su dužne, razvrstane po razredima i programima, objedinjeno, proslijediti Osječko-baranjskoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, zaključno s danom 16. listopada 2015.

Zahtjevi koji ne sadrže svu dokumentaciju te koji nisu podneseni u roku neće biti razmatrani.

V.ZAVRŠNE ODREDBE

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Priloženi dokumenti:
javni_poziv.pdf (195.83 KB)