TAJNI PRIJATELJ - ANĐEO ČUVAR

Autor: Tajana Tomoković, 23. 12. 2016.

STIPANOVCI - Početkom prosinca učenici 2. i 4. razreda PŠ Stipanovci  su ove godine sudjelovali u PROJEKTU TAJNI PRIJATELJ – ANĐEO ČUVAR.

Cilj ovakvog projekta je razvijanje humanosti, razumijevanja, tolerancije I prijateljstva. Realizacija projekta kreće početkom prosinca u vrijeme došašća.

Opis projekta:

Svaki učenik u razredu na komadiću papira napiše svoje ime I prezime. Svi papiriće se presavijaju da se ne može vidjeti ime I sva se imena stavljaju u posebnu kutiju. Zatim iz kutije svaki učenik izvlači po slučajnom izboru jedan papirić. Tako svaki učenik dobiva ime učenika kojemu mora biti tajni prijatelj sve do posljednjeg dana nastave u prvom polugodištu. Svaki učenik u tom periodu dobiva zadatak da se poput ANĐELA ČUVARA ponaša prema tajnom prijatelju, a da pri tom on to ne smije saznati niti zamijetiti. Po završetku ovog projekta svaki učenik je dužan prirediti tajnom prijatelju mali znak pažnje u vidu pisanih poruka ili malog znaka pažnje.

Ovom se akcijom želi navesti učenike na razmišljanje o drugim osobama oko sebe, što te osobe vole, što će ih razveseliti, što će ih rastužiti. Čineći to tajno učenici uče brinuti o drugima bez traženja naknade za učinjena djela.

U ovom projektu glasi I zlatno pravilo – ime koje se izvuče NE MOŽE se mijenjati, sviđalo se to učenicima ili ne. Na taj način učenici se uče tolerantnosti I razumijevanju za druge.

Učenici su uživali u tajnim aktivnostima koje su provodili, a posebna radost i oduševljenje se vidjelo na njihovim licima kada su se međusobno darivali i otkrili tko je kome bio tajni ANĐEO ČUVAR.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

Priloženi dokumenti: