DAN ŠKOLE UZ SVEČANU AKADEMIJU

Autor: Tajana Tomoković, 16. 6. 2017.

Dan škole Hinka Juhna Podgorač obilježili smo u srijedu, 14. lipnja, posljednjeg dana nastavne 2016./ 2017. godine u 10 sati.

U nastavno sportskoj dvorani, uz prigodan program, ravnateljica je podijelila nagrade učenicima koji su sudjelovali na Županijskim natjecanjima. Njih čak 22 učenika i njihovi mentori ponos su škole. Oprostili smo se i od učenika osmih razreda uz dirljiv govor i ruže koje su učenici darovali svim učiteljima koji su ih pratili u njihovom školovanju...

Svečana akademija započela je himnom koju je izveo školski zbor predvođen učiteljicom Mirjanom Kučić.

Uslijedio je govor raznateljice škole Zdenke Vukomanović koja je potom uručila priznanja i nagrade učenicima koji su sudjelovali na Županijskim natjecanjima.

1. LIDRANO - Učenici 2. i 4. razreda PŠ Budimci Ilinka Klajić, Lana Lukačević, Saša Katanić, Stefan Unfirer, Laura Hozijan, Luka Đokić, Inga Marinković, Ema Arbutina, Anamarija Rašo, Nikola Bulat i njihova mentorica Patricija Hercog.

2. Povijet - Učenici Mislav Vukomanović 7.a, Ivan Vidačić 8., i Jan Ličina Špek 8. razred i njihova mentorica Zvjezdana Riger.

3. Geografija - Učenik Davor Marijanović 7.b i njegov mentor Kristijan Pavlić.

4. "LIK" područje vizualnih umjetnosti i dizajna - Učenici Petar Kučko 7.a, Nikolina Perić 6.a, Barbara Mihaljik 7.b, Lucija Godan 6.a razred i njihov mentor Matej Ižaković.

5. Vjeronaučna olimpijada - Učenici Magdalena Valek 7.b, Sara Hečimović 7.a, Barbara Mihaljik 7.b i Mislav Vukomanović 7.a razred i njihova mentorica Marijana Černava.

6. Stolni tenis (djevojčice)- Učenice Tamara Metikoš 7.b, Mirela Gorski 8., Vlatka Ćutek 8., Kristina Burdalić 8. razred i njihov mentor Mario Gajski.

7. "Klokan bez granica"-međunarodno matematičko natjecanje - Mato Pek, Romano Grabar, Maja Francuzović, Elena Grabar, Lukas Čavlović, David Ričko, Luka Nađ, Ivano Grabar i Lana Kerhart

8. Najsportašem naše škole odabran je Jan Ličina Špek (8.), a najsportašicom Tamara Metikoš (7.b)

Nakom pozdrava i govora načelnika Općine Podgorač, program su nastavili učenici 2. razreda sa scenskim nastupom koji su priredili uz pomoć njihove učiteljice Marije Patača.

Mali folkloraši otplesali su i otpjevali splet dječjih igara i plesova.

Učenici 5.b razreda izveli su recital koji su pripremili sa svojom razrednicom Anamarijom Plašćak.

Učenici 4.a i 4.b plesali su uz pjesmu Život nije siv koji su pripremili i uvježbali sa učiteljicama Nadom Vulić i Milicom Ivančić.

Učenici 1. 2. i 4. razreda izveli su mix pjesama uz pokret na engleskom i njemačkom jeziku koje su pripremili sa učiteljicama Jelenom Baričević Momčilović i Tajanom Tomoković.

Dramska skupina pod vodstvom učiteljice Marije Varga svojim je igrokazom prikazala svakodnevnicu učenika kod kuće i u školi.

Ritmička skupina učenika 3. razreda još je jednom osvojila sve prisutne. Ove ih je godine uvježbala učiteljica Irena Mijatović.

Na kraju programa, učenici osmog razreda oprostili su se od osnovne škole i učitelja dirljivim govorom. Učiteljima koji su ih pratili i učili, poklonili su ruže. Želimo im svu sreću kod upisa u željenu srednju školu i puno uspjeha u daljnjem školovanju.