Olimpijski dan

Autor: Tajana Tomoković, 15. 9. 2017.

Olimpijski dan u našoj je školi obilježen kroz dva dana. U petak, 8. rujna, svi učenici od 1. do 4. razreda došli su u Matičnu školu u Podgorač gdje su pod vodstvom učitelja Ivana Ferenčaka sudjelovali u raznim sportskim aktivnostima.

U ponedjeljak, 11. rujna, učenici od 5. do 8. razreda kroz sportske su aktivnosti obilježili Olimpijski dan pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Maria Gajskog.

11.9.2017. godine u našoj školi obilježili Olimpijski dan različitim športskim i natjecateljskim aktivnostima. U aktivnostima su sudjelovali učenici predmetne nastave kao i njihovi nastavnici. U uvodnom dijelu započelo se s laganim kretanjem koje je završilo zmijolikim trčanjem po vanjskom terenu. Nakon toga slijedio je pripremni dio koji je jako dobro odvodila Tamara Metikoš, učenica osmog razreda. Nakon toga uslijedila su pojedinačna natjecanja po razredima, a unutar toga su se natjecale posebno učenice, a posebno učenici. Učenici petih razreda odigrali su i igru graničara. Iako je sve bilo zamišljeno i odrađeno s određenom dozom natjecateljskog karaktera važno je istaknuti da su svi sudionici i pobjednici samim sudjelovanjem te uključivanjem u natjecanje kao i popratne sadržaje (preskakanje vijače, vježbe s obručima, potezanje konopca, odbojkaški i nogometni elementi...), prije ili nakon samog natjecanja. U završnom dijelu intenzitet aktivnosti smanjen je vježbama istezanja i razgovorom o značenju olimpijskih krugova.

Učitelj TZK-a, Mario Gajski