Pozdrav jeseni

Autor: Tajana Tomoković, 30. 9. 2017.

Tiho, o tiho govori mi jesen...

BUDIMCI - Zajedništvo prošlogodišnjeg kombiniranog 1. i 3.razreda PŠ Budimci, sada dvaju čistih razreda 2. i 4. se nastavlja u novoj školskoj godini u punom sjaju! Učenici su skupa sa svojim učiteljicama kroz integrirani nastavni dan, izvanučioničku nastavu i mnoštvo zanimljivih aktivnosti obilježili početak jeseni.

Skupa su dan započeli razgovorom o godišnjim dobima i iznošenjem vlastitih iskustava vezanih za pojedino godišnje doba (koje doba tko više voli, zašto ga voli  te što im se i u koje godišnje doba dogodilo protekle godine- primjerice rođenje brata ili sestre, vjenčanje bliske osobe, rođendani...). Nakon uvodnog razgovora uslijedile su zanimljive aktivnosti. Prvašići su crtali i izrezivali pojmove bitne za jesen (vrijeme, životinje, ljudi, odijevanje...) te uspješno lijepili i složili razredni plakat jeseni dok su trećaši za to vrijeme sa svojom učiteljicom izvan škole određivali strane svijeta uz pomoć kompasa, ali i mahovine, sunca te godova na panju. Uslijedila je  radionica obilježja ovoga godišnjeg doba gdje su stariji kroz nastavne listiće i umne mape složili svoj plakat te tako ponovili nastavne sadržaje vezane uz jesen i snalaženje u prostoru povezujući sadržaje svih nastavnih predmeta. Maleni su pjevali i pričali o jeseni, crtali i oslikavali listove i plodove jeseni. Zajedničko skupljanje opalog lišća učenicima je bila jedna od najzanimljivijih aktivnosti jer su se usput i poigrali na dječjem igralištu. Posljednja aktivnost bila je slaganje opalog lišća i ljepljenje ma haljinu gđe Jesenke Jesenić koju su samostalno i zaineresirano odradili naši trećaši. Sretni i zadovoljni za kraj smo ukrasili hol naše škole učeničkim radovima.

Učiteljice: M.Ivančić, P.Hercog