Parižanka u posjetu PŠ Razbojište

Autor: Tajana Tomoković, 30. 9. 2017.

RAZBOJIŠTE - Ovoga petka počeli smo ostvarivati naše putovanje Europom na način da je našu školu posjetila prava Parižanka i donijela nam duh Pariza i Francuske u naše malo mjesto.

Gospođa Bogdana (Danica) Ivčević je vrlo simpatična osoba multinacionalnog porijekla sa stalnim pedesetdvogodišnjim boravkom u Parizu koja je svoja iskustva i život u Francuskoj vrlo rado željela podijeliti s nama.

Sam ulazak te vremešne dame s francuskim naglaskom zainteresirao nas je kao i njena životna priča koju nam je ispričala. Nakon upoznavanja i učenja nekoliko riječi na francuskom gosp. Danica je iz svoje torbe počela uzimati suvenire koje je ponijela iz Pariza i na taj način nam približila priče koje nam je pričala. Divili smo se lutki prave Parižanke, Eiffelovom tornju, lutkama u normandijskoj nošnji i mnoštvu slika Pariza. Ispričala nam je kakve su škole u Francuskoj, što Francuzi jedu, kako se oblače, a mi smo lomili jezike i ludo se zabavljali pokušavajući ponoviti njene riječi na francuskom. I naučili smo nekoliko mamy, papa, la ecole, marmasel, itd. Ono što nam je posebno htjela prenijeti je to bogato životno iskustvo i put koji te može odnijeti jako daleko, negdje gdje potajno sanjaš o povratku u zemlju svog djetinjstva.

I tako naša draga gošća otvori i popuni prvu stranicu naše knjige „Putujemo Europom“, a mi je jednim velikim i toplim osmjehom ispratili do vrata naše škole uz jedno Au revoir gospođo Danice!

Učiteljica Silvana Šarić