Pozdrav jeseni u Razbojištu

Autor: Tajana Tomoković, 23. 10. 2017.

Školska godina korača sigurno, a jesen skrivajući se pod ogrtačem ljeta zajedno s njom. Toplina i lijepi dani zavarali sve nas. Probudio nas iz ljetnog sna miris pečenog kestena i udarac tvrdog oraha u glavu na putu u školu. Narančaste bundeve ukrasile naša dvorišta, a zeleno lišće počelo presvlačiti zelene košuljice.

Pa, jesen je stigla! Tek nas gradivo Prirode i društva natjeralo da joj zaželimo dobrodošlicu.

Ne bi se mi tako lako odrekli ljeta! Ali što je tu je! Kako je red dočekati novo godišnje doba tako mi odlučili pripremiti joj doček u svom prekrasnom školskom dvorištu. Razgovarajući tako o jesenskim promjenama uočili smo prve znakove jeseni i dogovorili doček. Radno!

Uhvatili se mi onako junački posla na sve strane. Organizirali mi grupe pa udri! Najjači pokazali spremnost za uvoz drva za ogrjev, kreativci oslikali drveni stol za IUN, Globovci pomagali domaru Dejanu u postavljanju termometrijske kućice za svoja mjerenja, a oni zaneseni dolaskom jeseni skupljali jesenske plodove i lišće kojima smo ukrasili svoje razrede.

Poruka je poslana, dobro nam došla jeseni kakva god bila!

Ljubica Đurić i Silvana Šarić