Kraljica voća

Autor: Tajana Tomoković, 28. 10. 2017.

BUDIMCI - I ove školske godine razredni projekt o jabukama i danima zdrave hrane proveden je u PŠ Budimci u 1. i 3. razredu. Mnogobrojne aktivnosti i radionice događale su se u ova dva razreda kroz tjedan kojeg su učenici nazvali Tjedan voljenih  nam  jabuka. Neke od osmišljenih aktivnosti učiteljice su provodile zasebno u svojim razrednim odjeljenjima a kada je na red došlo „zaokružiti“ projekt tada su učenici, učiteljice ali i vjeroučiteljica udružili snage.

Prvašići su kroz nastavni predmet hrvatskog jezika obradili tekstove , pjesmice i priče vezane uz jabuku, na satu glazbene kulture osmišljavali su brojalice na istu temu, sat tjelesne i zdravstvene kulture su proveli kroz vrijedno gađanje lopticom u cilj lijevom i desnom rukm i to s ražličite udaljenosti – a cilj je bio veliko stablo jabuke i krošnja sa zrelim plodovima. U isto vrijeme u 3. razredu događala se čarolija oko tog čarobnog nam voća: od obrade teksta do matematičkog natjecanja i izrade stabla jabuka u holu škole te slaganja košarice prepune riješenih matematičkih zadataka. Zajedničkim snagama učenici su pekli zdravu pitu od jabuke, likovno se izrazili stavljajući otiske svoje jabuke na papir toplim i hladnim bojama te na kraju ukrasili još jedan pano u školi svojim fotografijama uokvirenih  u – pogodite što-  jabuku J. Kroz naš projekt isprepleli smo građanski odgoj i obrazovanje te su učenici stvorili pozitivnu sliku o sebi, razredu i zajednici, u stanju  su imenovati važnost jabuke u svakodnevnom životu, prepoznaju pravila ponašanja u radu unutar para, skupine, razreda, zajednice te se na koncu upoznaju sve sudionike projekta s prezentiranjem svojih uradaka.

Učiteljice M. Ivančić i P. Hercog