Međuopćinska natjecanja u badmintonu i futsalu

Autor: Tajana Tomoković, 3. 12. 2017.

ĐURĐENOVAC - U srijedu, 29.11.2017. godine, u Đurđenovcu je održano međuopćinsko natjecanje u futsalu za djevojčice i međuopćinsko natjecanje u badmintonu za dječake i djevojčice. Djevojčice su pobjedom u futsalu ostvarile pravo na nastavak natjecanja i odlazak na županijsko natjecanje.

Na natjecanju u futsalu su sudjelovale ekipe OŠ Josipa Jurja Strossmayera, kao domaćin, te OŠ Hinka Juhna iz Podgorača. Početkom prvoga dijela povela je đurđenovačka ekipa (Tepeš), ali nekoliko minuta nakon toga podgoračka ekipa postigla je izjednačujući pogodak (Metikoš). U drugom dijelu povela je podgoračka ekipa (Metikoš) da bi se 20-etak sekundi prije kraja đurđenovačka ekipa vratila te izjednačila rezultat (Trošelj). Nakon utakmice moralo se pristupiti izvođenju udaraca sa 6 metara te uz malo više sportske sreće na kraju je pobjedila ekipa OŠ Hinka Juhna iz Podgorača konačnim rezultatom 3-2. Ekipa OŠ Hinka Juhna pobjedom je izborila i odlazak na županijsko natjecanje.

Natjecanje u badmintonu održano je za dječake i djevojčice. Natjecanju su pristupile 3 ekipe u konkurenciji dječaka, te 4 ekipe u konkurenciji djevojčica. Učenice naše škole : Tamara Metikoš, Tamara Mojzeš te Brigita Retich osvojile su 2. mjesto, iako im je malo nedostajalo da prođu dalje na županijsko natjecanje..

U kategoriji djevojčica poredak ekipa bio je sljedeći:

1. OŠ Josipa Jurja Strossmayera – Đurđenovac

2. OŠ Hinka Juhna – Podgorač