Advent prvašića u Budimcima

Autor: Tajana Tomoković, 22. 12. 2017.

Prosinac je mjesec priprema za blagdan Božića kako u svijetu tako i u našem selu. Nada, ljubav, radost i mir...četiri su predivne riječi tako jakog značenja koje se u vrijeme adventa posebno bude u našim srcima. Najmlađi Budimčani, maleni prvašići su advent obilježili mnoštvom aktivnosti u razredu, ali i izvan njega.

Izradili smo svoj razredni adventski kalendar te se svakodnevno radovali otvaranju malenih darova koje smo sami izradili jedni za druge. Uslijedilo je nekoliko radionica s roditeljima u našem razredu. Majke i bake nesebično su nam darovale svoje vrijeme, prijateljstvo  i strpljenje te s nama vrijedno  izrađivale čizmice, čestitke za blagdane  i „glave“ od žita – božićnu pšenicu. Čestitke smo poslali svojim školama partnerima u sklopu e-twinning projekta „Ljubav je...“ a ostale proizvode prodavali smo na božićnom sajmu u sklopu završne Akademije u našoj Područnoj školi te donirali naše proizvode za sajam u Matičnoj školi. Na Akademiji su sudjelovali svi učenici od 1. do 4. razreda te kroz razne igrokaze, recitacije, ples i pjesmu pokazali svim gledateljima što su sa svojim učiteljima i učiteljicim engleskog jezika Jelenom Subjak naučili tijekom prvog polugodišta. Posjetitelji su nakon akademije mogli pogledati izložbu radova učenika 1. razreda "Radovi malih đaka prvaka". Posjetio nas je i Djed Božićnjak koji je djecu darivao prigodnim darovma.

Učenici su se jedno jutro ugodno iznenadili kad je u razred ušla majka naše razredne prijeteljice Tihane Tekavčić – mama Mirjana , koja je donijela djeci ogromnu vreću prepunu Tihaninih igračaka iz djetinjstva, a koje je željela darovati baš 1. razredu! Djeca su objeručke prihvatila igračke, a Tihana im je na ovaj način uljepšala blagdane i pokazala koliko je bila sretna našim prvim posjetom njoj. Tihana je djevojka sa cerebralnom paralizom, naša prijateljica koja ne govori puno, ali pokazuje djelima prijateljstvo prema malenima. Nekoliko dana poslije posjetili smo ju još jednom u njenom domu, ponijeli joj čizmicu sv. Nikole i čestitku koju smo izradili baš za nju.

Srce nam je puno prepuno nade, ljubavi, radosti i mira u ovo blagdansko vrijeme! Sretni odlazimo na zaslužen odmor.

Želimo vam čestit Božić i uspješnu Novu 2018. godinu!

Učiteljica Patricija Hercog

« Ožujak 2024 »