SKUPLJAMO BOCE - TRAŽIMO MAJSTORA

Autor: Tajana Tomoković, 25. 2. 2018.

PODGORAČ - Proljeće se bliži, a želja za početkom izgradnje sjenice - učionice na otvorenom sve je jača. U nastavku pročitajte kako su naše tete skupljale plastične boce i donirale ih za sjenicu, kako smo boce zamijenili i gdje smo zapeli. U organizaciji radionica, sajmova i sličnih akcija smo se dokazali kao vrlo uspješni no u izgradnju se ne razumijemo i tražimo pomoć. Tražimo majstora ili skupinu majstora koji će pomoći kako bi učenici do kraja školske godine pohađali nastavu u učionici na svježem zraku.

Otkada u lokalnoj trgovini nije moguć otkup boca, naše tete Katica, Ružica i Evica plastične boce skupljaju i skladište u spravarnici. S vremenom se spravarnica popunila,a one su došle na ideju. Plastične boce će donirati marljivoj ekipi koja već duže vrijeme skuplja sredstva za izgradnju sjenice-učionice na otvorenom. Učiteljice Jelena Baričević Momčilović i Tajana Tomoković tako su svaki puta po odlasku iz škole povezle po dvije vreće i mijenjale boce. Boca je zaista bilo puno pa je u pomoć uskočio tata učiteljice Jelene, Šime Baričević i kombijem odvezao sve preostale boce. Nakon zamjene i otkupa, donacijska blagajna za sjenicu bogatija je za novih 900 kn. Sada izračunajte koliko boca su tete skupile.

Boce skupljamo i dalje. Ukoliko imate plastičnih boca koje se mogu mijenjati za 0,50kn, a nemate mogućnost odvoza, donestite ih u školu i donirajte. Mi ćemo boce rado zamijeniti i prikupljeni novac uložiti u tako željenu sjenicu.

Kada smo kod sjenice, po predračunu jednog majstora, mislimo da imamo dovoljno novca, ali nemamo majstora. Organizacija raznih akcija nam nije problem, ali u izgradnju se ne razumijemo i tu tražimo pomoć. Ovim putem molimo tate, djedove, stričeve naših učenika koji se razumiju u izgradnju sjenice i koji bi rado sudjelovali u ovom projektu kroz pomoć u izgradnji, da se jave u školu ili po svojoj djeci da nam proslijede broj telefona na koji bismo vas mogli kontaktirati. Neke brojeve smo već nabavili i sa pozivima krećemo uskoro. Molimo pomoć jer proljeće je pred vratima, a naši učenici s nestrpljenjem očekuju tako dugo željenu sjenicu i nastavu u učionici na otvorenom.