EASTER SPRING GAMES

Autor: Tajana Tomoković, 30. 3. 2018.

Easter egg hunt ili potraga za jajima zabavna je igra na otvorenom koju već tradicionalno u našoj školi  organiziraju učiteljice engleskog jezika za učenike od 1. do 4. razreda. Učenici u skupinama traže čokoladna jaja skrivena u školskom dvorištu. Potraga za jajima dio je tradicije mnogih zemalja, a tu tradiciju upoznali su i naši učenici kao i ostale zabavne igre koje su igrali.

U područnoj školi Razbojište posljednji dan prije proljetnih praznika je bilo veselo! Učiteljice engleskog jezika Jelena Baričević Momčilović i Jelena Subjak, u srijedu 28. ožujka 2018. su za učenike 1. do 4. razreda organizirale prigodno natjecanje pod nazivom Easter Spring Games. Učenici su podijeljeni u četiri skupine (Bunny, Chick, Elephant i Red car) i natjecali su se u četiri igre karakteristične za zemlje engleskog govornog područja: Egg on a spoon race (Utrka s jajima na žlici), Egg toss (Bacanje jaja u košaricu), Pin the tail on the bunny (Ljepljenje repa na zečića) te naravno tradicionalni Easter Egg hunt (Uskrsna potraga za jajima). Pobjedu je zasluženo odnijela ekipa Bunny. Učenici su pokazali spretnost, brzinu i preciznost, ali ujedno i naučili nešto novo o drugim kulturama. Nakon natjecanja uslijedilo je uživanje u pronađenim čokoladnim jajima koje su ekipe pravedno međusobno podijelile, a našlo se ponešto i za učiteljice.

U Matičnoj školi u Podgoraču su učenici sudjelovali u Uskrsnoj potrazi za jajima, a posao nije bio nimalo lak jer je učiteljica Jelena Baričević Momčilović sakrila 250 čokoladnih jaja. Upoznavanjem tradicije, zabavom na otvorenom i degustacijom čokoladnih jaja ušetali smo u proljetne praznike.

Happy Easter!

« Ožujak 2024 »