Večer poezije 2018.

Autor: Tajana Tomoković, 28. 4. 2018.

Poezija; rosa

svake zore; kći

svake noći;svježa, čista

istina posljednjih zvijezda

nad blagom istinom

prvih cvjetova!

Rosa,poezija;

jutarnje padanje kiše s neba na zemlju!

U čarobni svijet poezije uz pratnju glazbenih instrumentala dana 16.travnja 2018. u našoj je školi održana Večer poezije tijekom koje su učenici polaznici dodatne nastave engleskoga i njemačkoga jezika nastavnica Božene Miser Kovačić i Jelene Subjak čitali pjesme suvremenih engleskih, američkih i njemačkih pjesnika.

Učenici osmih razreda nastavnice Vanese Topalović predstavili su nam hrvatsko pjesništvo Ivana Česmičkoga i Dragutina Tadijanovića te francuskoga pjesnika Paula Eluarda i čileanskoga pjesnika Pabla Nerudu.

Uz pjesme Antuna Branka Šimića nastupile su učenice nastavnice Zvjezdane Riger, a učenici petih i sedmih razreda nastavnice Marije Varga prvi su puta kazivali poeziju španjolskih pjesnika 20. stoljeća Pedra Salinasa, Federica Garcije Lorce i Juana Ramona Jimeneza te hrvatskih pjesnika Vladimira Rema, Zvonimira Goloba i Zlatka Tomičića.

Nastupili su učenici: Marko Pavić, Fabijan Kušić, Iva Buljan, Petra Božić, Lucija Godan (7.a); Anđela Marinković, Jelena Putnik, Nataša Katanić, Gabriel Tatić,Nives Studenić, Silvana Đokić, Diana Stanko i Laura Vidaković  (7.b); Josip Borovićka,Tara Ličina Špek, Stefani Čiček, Doris Živadinović i Ela Pipek (6.a i b); Dora Mojzeš, Lana Kerhat i Ivan Sečan (5.b);Inga Marinković i Luka Đokić (5.a); Patrik Božić (5.c); Ivan Šimić, Tamara Metikoš, Barbara Mihaljik i Jurica Čalić (8.b) te Brigita Retich, Sara Hečimović, Luka Veber i Mislav Vukomanović (8.a)