POSJET JAVNOJ VATROGASNOJ POSTROJBI U NAŠICAMA

Autor: Tajana Tomoković, 15. 5. 2018.

11.5.2018. mi učenici i učiteljice PŠ Razbojište planiranim posjetom Našicama posjetili smo Javnu vatrogasnu postrojbu, Zavičajni muzej i Gradsku knjižnicu.

Priča počinje na početku drugog polugodišta kada je naša učiteljica Ljubica Đurić svakog ponedjeljka donosila zanimljive priče i događanja s njenog stručnog osposobljavanja za vatrogasnog časnika. Naša znanja o tome da su vatrogasci samo „voda i crijeva“ nakon njenih priča pala su u vodu. Poželjeli mi ono što smo čuli i vidjeti. I tako naša učiteljica Ljubica dogovori ovaj naš posjet sa svojim kolegama u Našicama. Kako nam je trebao prijevoz do Našica sjetili se mi svojih roditelja koji su odmah prihvatili zamisao i aktivno sudjelovali u izvedbi ove Izvanučioničke nastave. A da bi u potpunosti iskoristili ovaj posjet Našicama dogovorili smo posjet Muzeju i Gradskoj knjižnici. Kad nas je naša mala automobilska kolona „iskrcala“ ispred Vatrogasnog doma u čudu smo promatrali vatrogasna vozila i svu opremu koja je bila pripremljena samo za nas. Tek tada počinje nezaboravna zabava pod stručnim vodstvom naših domaćina. Možemo se samo nadati da će slike u prilogu moći dočarati dio te predivne prezentacije, a osjećaji sreće i zabave ostati će u nama zauvijek. Nakon pripremljene okrepe od strane vatrogasaca krenuli smo u Zavičajni muzej gdje nas je dočekala kustosica gosp. Silvija. Pod njenim stručnim vodstvom obišli smo cijeli muzej i pod dojmom njenih priča na trenutak se vratili 200-njak godina unazad. Odmah nakon obilaska svih prostorija muzeja sišli smo u prizemlje gdje se nalazi Gradska knjižnica. Tamo nas je dočekala simpatična gospođa koja nas je uvela u priče o knjigama i provela kroz mnoštvo polica punih najrazličitijih knjiga. Puni dojmova pohrlili smo u slastičarnicu, koja se nalazi u parku dvorca, gdje su nas čekali roditelji. U automobilima do Razbojišta svatko je pričao svoje, a priče o tom posjetu još traju. Vjerujte nam!!

Učenici i učiteljice PŠ Razbojište

« Ožujak 2024 »