eTwinning projekt - Igre naših predaka

Autor: Tajana Tomoković, 4. 6. 2018.

Učenici 1. razreda Područne škole Budimci ove su školske godine zajedno sa svojom učiteljicom po prvi puta ušli u svijet eTwinning projekata te uspješno priveli kraju autorski projekt učiteljice Patricije Hercog i učiteljice Marijane Šundov iz Splita po imenu Igre naših predaka.

Cilj je projekta kroz aktivnosti odabira i igranja tradicionalnih igara, organizacije mini olimpijade, izrade e-knjižice tradicionalnih igara razvijati važnost učuvanja tradicijskih vrijednosti. Razvijati prihvatljivo ponašanje, međusobno uvažavanje, timski rad, etičko ponašanje kod djece koja će također naučiti povijesnu pozadinu tradicionalnih igara s ciljem njihovog vraćanja na školska igrališta. Cilj je povezati tradiciju i moderno doba korištenjem modernih web alata i igranjem tradicionalnih, zaboravljenih igara. Projekt je trajao od početka ožujka do završetka nastave u lipnju 2018.godine a vrhunac je bio Svjetski dan sporta u svibnju kad su učenici zapravo kroz cijeli tjedan igrali nove igre svojih partnera iz različitih gradova i zemalja te uživali u realizaciji starih zaboravljenih igara poput : Gumi- gumi, Lanca probijanca, Ledene Babe, Ide maca oko tebe, Klikeranje i mnoge druge igre iz mladosti njihove učiteljice, starijih braće i sestara, roditelja, baki i djedova. Učenici 1. razreda sami su osmislili novu igru povezujući tradicionalno i moderno i nazvali ju Loptice skakutalice. Tu igru su zatim naši partneri igrali u svojim mjestima na svojim igralištima na Svetski dan sporta. Na koncu je nastala predivna e-knjižica prepuna starih i novih igara te dječjih ilustracija istih. Ostvarili smo nova prijateljstva, naučili nove-stare zaboravljene igre koje će nam nadamo se svima ostati drage i nezaboravljene.

Učiteljica Patricija Hercog

« Ožujak 2024 »