Međužupanijski stručni skup učitelja razredne nastave

Autor: Tajana Tomoković, 31. 8. 2018.

30. kolovoza 2018. godine u Belom Manastiru u OŠ "Dr. Franjo Tuđman" održan je međužupanijski stručni skup učitelja razredne nastave na kojem su se učitelji upoznali sa  sadržajima Nacionalnog kurikuluma međupredmetnih tema građanskog odgoja i obrazovanja, prateći domene Ljudska prava, Demokracija i Civilno društvo ukazujući na njihove međusobne neodvojive veze i odnose.

Učitelji su na skupu razvijali temeljne vrijednosti u demokratskome školskom ozračju i široj demokratskoj zajednici te su se osposobili i osnažili za aktivnu ulogu u provođenju GOO te pokazali primjere iz prakse. Među 200- tinjak učitelja i 36 primjera dobre prakse o provođenju građanskog odgoja i obrazovanja u školi kao predavači našle su se i 3 učiteljice naše škole : Ljubica Đurić, Monika Mužar -  Kos i Patricija Hercog koje su prikazale dva primjera izvrsne provedbe GOO u našoj školi na temu Odgovornost i odgovorno ponašanje (na primjeru lektire u 4. razredu – Šuma Striborova-učiteljice Patricija Hercog i Monika Mužar- Kos) i tema Tko i kako odlučuje u zajednici (na primjeru lektire u 4. razredu- Vlak u snijegu- učiteljica Ljubica Đurić). Gost iznenađenja na skupu bila je Lidija Kralj, pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja koja nas je pozdravila te ukratko nas upoznala sa Školom za život te najavila kolegicu Mirnu Grbec koja nas je upoznala sa programom Škole za život kroz međupredmetne teme.

Učiteljica Patricija Hercog

« Ožujak 2024 »