European Language Day

Autor: Martina Jantoš, 11. 10. 2018.

Europska godina jezika prvi se put obilježila 2001.godine te je tom prilikom odlučeno kako će se svake godine 26.9 obilježavati Europski dan jezika.Glavni ciljevi obilježavanja su osvijestiti važnost učenja stranih jezika radi razvoja razumijevanja različitih kultura,kao i očuvanje i njegovanje jezične i kulturološke raznolikosti Europe.

I ove godine su naši učenici raznim aktivnostima pridonijeli ostvarivanju ovih ciljeva.Učenici 5. razreda uz učiteljicu Tajanu Vinić su upoznali pozdrave i zastave pojedinih država,proučavali su idiome te naučili 4 čarobne riječi na različitim jezicima.Učenici 6.razreda pod vodstvom učiteljice Jelene Subjak su istraživali,uspoređivali i ilustrirali engleske i hrvatske poslovice,razgovarali o sličnostima i razlikama između ta dva jezika, te se učili služiti rječnikom.Učenici 7. i 8. razreda uz učiteljicu Boženu Miser Kovačić su birali omiljene riječi na engleskom i njemačkom jeziku, učili pozdrave mnogih europskih zemalja,promišljali o najljepšim citatima o učenju  jezika te uvježbali znakovni jezik.

Primjenom svih ovih aktivnosti učenicima je porasla motivacija za daljnje učenje stranih jezika.

učiteljica Božena Miser Kovačić