Priznanja za našu školu u eTwinning projektima

Autor: Tajana Tomoković, 15. 10. 2018.

eTwinning Quality Labels (Oznake kvalitete) pristigle su na adresu naše škole. Oznake kvalitete dodjeljuju se učiteljima sa izvrsnim eTwinning projektima. One potvrđuju da je projekt zadovoljio određene nacionalne i europske standarde. Stoga, postoje dvije vrste priznanja raspoloživih na eTwinningu. To su Europske eTwinning nagrade i Oznake kvalitete. Oznake kvalitete mogu biti Nacionalna oznaka kvalitete i Europska oznaka kvalitete (za koju nije potrebna prijava već ju dodjeljuje Središnja služba za podršku školama koje sudjeluju u projektima). To su konkretna priznanja učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima.

Za učenike je ovo poticaj u njihovim naporima već od najranijih dana u školskim klupama, a za školu ovo je javno priznanje njene predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini. Za Nacionalnu oznaku kvalitete prijavljuje se škola sama (učitelji koji vode projekte s učenicima) i to prijavljuju Nacionalnoj službi za podršku (NSS) koja u našoj zemlji ocjenjuje pristigle prijave. Svaki prijavljeni projekt mora postići općenitu razinu izvrsnosti u 6 područja: pedagoška inivativnost, uključenost u kurikulum, komunikacija i razmjena među partnerskim školama, suradnja među partnerskim školama, uporama tehnologijer i rezultati kao i učinak projekta i cjelokupna dokumentacija istog.

Za provedene eTwinning projekte u našoj školi protekle školske 2017./2018. godine, dvije su naše učiteljice sa svojim učenicima dobile oznake kvalitete na nacionalnoj razini.

To su QL (Oznake kvalitete) za 4 projekta u školskoj 2017./2018. godini:

1. Ljubav je..., učenici 1. razreda Područne škole Budimci i  učiteljica Patricija Hercog;

2. Memento prijateljstva 4, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja- učenici 1. razreda Područne škole Budimci i učiteljica Patricija Hercog. Za ovaj projekt učenici i učiteljica dobili su posebno priznanje za sudjelovanje od Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave ZVONO;

3. Igre naših predaka, autorski projekt učiteljice Patricije Hercog i njenih učenika;

4. Europäer - unterschiedlich, aber zusammen, projket koji su proveli učenici 7.a i 7.b sa učiteljicom Tajanom Tomoković na njemačkom jeziku

Ovakva priznanja za našu školu velik su uspjeh i put prema zajednici europskih eTwinning školajer želimo da naša škola postane model drugim školama i regionalnim i nacionalnim institucijama.

Učiteljica Patricija Hercog