IZVANUČIONIČKA NASTAVA U NAŠICAMA

Autor: Martina Jantoš, 21. 10. 2018.

Listopad je i jesen je već ostavila vidljive tragove u prirodi. Prošarala je krošnje drveća, zapuhala svojim vjetrovima, ali ostala neobično topla i sunčana. Ulaskom u listopad donijela je sa sobom i sve one lijepe blagdane kojima slavimo bogatstvo njenih plodova i darova zemlje.

Učenici i učiteljice razredne nastave su odlučili ove godine na zanimljiv način Izvanučioničkom nastavom u Našicama obogatiti svoje znanje i obilježiti te blagdane.

17.9.2018. u 8 sati krenuli smo autobusom u Našice. Posjetili smo pekaru „Papuk“ gdje nas je simpatična voditeljica pekare upoznala s načinom izrade kruha i ostalih proizvoda. Ulaskom u pekaru omamili su nas zaostali mirisi pečenog kruha koji je već bio na policama pekarnica i trgovina. Velike peći su bile ugašene i zasluženo su se odmarale do večeri kada će ponovno punom parom peći kruh cijele noći. Zanimljivo nam je bilo promatrati pekare koji su pred nama spretnim rukama mijesili i pravili „salenjake“. Teta pekarica nam je pokazala kojim sve vrstama džemova puni slasne kolače. A pune košare različitih slastica dočekale su nas na izlasku iz pekarnice.

Oduševljeni viđenim krenuli smo kroz perivoj dvorca Dore Pejačević gdje smo poslušali predavanje učiteljice Nade Vulić koja nas je upoznala s nekoliko zanimljivosti vezanih za obitelj Pejačević i perivoj koji su oni podigli. Razgledali smo oba dvorca i usput uočavali promjene u parku koje je donijela jesen.

Uputili smo se u dvorac gdje je smješten Zavičajni muzej. Na ulazu nas je već čekala kustosica muzeja gospođa Silvija. Svojim stručnim i zanimljivim pričama provela nas je kroz prostorije dvorca u kojima je prikazan život značajnih osoba našičkog kraja. Govor gospođe Silvije i glazba Dore Pejačević koja nas je pratila kao da nas je na trenutak vratila u prošlost koja je na neki način zauvijek ovdje za nas.

Izlaskom u park vratili smo se u sadašnjost i zaigrali se na dječjem igralištu do polaska nazad.

Još jedan lijep, sadržajan i bogat dan..

Učenici i učiteljice RN

« Ožujak 2024 »