Autor: Martina Jantoš, 6. 11. 2018.

31. listopada je u holu naše škole organizirano zabavno natjecanje povodom obilježavanja  blagdana Halloweena (All Hallows' Eve) koji se slavi u mnogim zemljama engleskog govornog područja.

Blagdan koji korijene vuče iz keltskih običaja danas je zabavni obiteljski dan ispunjen maskama, slatkišima i izrezbarenim bundevama (Jack-o-Lantern). Budući da je nemoguće naučiti strani jezik, a da se ne nauči nešto i o kulturi zemalja u kojima se taj jezik govori i naši učenici su kao dio nastave engleskog jezika, a pod vodstvom učiteljica Božene Miser Kovačić, Jelene Subjak i Tajane Vinić, upoznali porijeklo i običaje vezane uz ovaj dana.  Učenici su najprije sa svojim učiteljicama izradili prigodne maštovite ukrase kojima su ukrasili hol škole te plakat kojima su pozvali sve učenike i učitelje da nam se pridruže, a zatim je u srijedu 5. sat organiziran prigodan program. Na početku programa su učenici G. Tatić i N. Katanić imali kratko izlaganje o podrijetlu ovoga blagdana, a zatim su se  predstavnici razreda natjecali  u maštovitim igrama. Predstavnici  5. razreda su se natjecali u igri pod nazivom Pumpkin Bowling (Kuglanje s bundevom), a pobjedu je uvjerljivo odnijela predstavnica 5.a E. Grabar. Aktivnost učenika 6. razreda je bila Ghost Race kojoj je cilj bio prenijeti slamkom što više papirnatih duhova u svoj tanjur, a u tome se najvještija pokazala predstavnica 6.c S. Varga. Sedmi razredi su se natjecali u igri Pumpkin and Spoon Race ili utrka sa žlicom i bundevom, a kod njih je bundevu „glumila „ mandarina. Cilj igre je bio sa žlicom u ustima što prije prenijeti mandarinu s jednog kraja hola na drugi, a najbrži je u tome bio učenik 7.b I. Gorski. Predstavnici osmaša su u igri Feed the Pumpkin lopticama u 3 pokušaja gađali usta  bundeve, a najbolje je to uspjelo predstavniku 8.a S. Amiću. Posljednja igra u kojoj su se natjecali pobjednici prethodnih natjecanja je bilo Crush the Scary Faces gdje su učenici morali lopticom strušiti piramidu sastavljenu od čunjeva sa strašnim licima. Jedini je u tome uspio predstavnik sedmih razreda Ivan Gorski te odnio pobjedu u ovogodišnjem natjecanju.  Za kraj su učenici i učitelji pokazali svoje plesno umijeće uz pjesmu Monster Moves.

Priloženi dokumenti:
halloween1.jpg (53.46 KB)