Halloween Carnival Games

Autor: Tajana Tomoković, 5. 11. 2019.

Kao i svake godine 31. listopada je u holu naše škole obilježen blagdan Halloweena (All Hallows' Eve) koji se slavi u mnogim zemljama engleskog govornog područja. Blagdan koji korijene vuče iz keltskih običaja danas je zabavni obiteljski dan ispunjen maskama, slatkišima i izrezbarenim bundevama (Jack-o-Lantern), a na sličan način smo ga i mi obilježili. Pod vodstvom učiteljica engleskog jezika organizirano je zanimljivo natjecanje među razredima.

Predstavnici  5. razreda su se natjecali u igri pod nazivom Pin the ghost on the web pri čemu su zavezanih očiju morali zalijepiti duha što bliže središta paukove mreže. Iako su se oba predstavnika petih razreda odlično snašla u igri, pobjedu je za dlaku ipak odnijela predstavnica 5.a, Ema Arbutina. Predstavnici 6. razreda okušali su se i igri Can knockdown pri čemu su gumenom lopticom trebali srušiti što veći broj limenki poslaganih u piramidu. Ovaj put je pobjedu uvjerljivo odnio predstavnik 6.a Andrej Herceg. U natjecanju sedmih razreda je bilo najnapetije te su se čak igrali i produžeci. Najprije su u igri Catch the Ghost ring toss  bacali šarene obruče na čunjeve u obliku duhova. Igra je bila poprilično teška, po po jedan obruč su uspjeli nabaciti predstavnici 7.a i 7.b te su nastavili svoje nadmetanje u igri Can toss gdje je cilj bio ubaciti što više  plastičnih loptica u limenke različite veličine. Nakon nekoliko vrlo napetih krugova, vještiji je ipak bio Marijan Gorski, predstavnik 7. b razreda. Predstavnici osmaša su u igri Feed the Pumpkin lopticama u 3 pokušaja gađali usta  bundeve, a najbolje je to uspjelo predstavnici 8.b Moniki Mrvić. Posljednja igra u kojoj su se natjecali pobjednici prethodnih natjecanja bio je zabavan i svima omiljeni Mummy wrap, a najbrži i najvještiji u omotavanju mumije WC papirom bio je Andrej Herceg iz 6.a sa svojom „mumijom“ Samidom Rašom te su oni odnijeli konačnu pobjedu i za svoj razred zaradili kanticu punu slatkiša.

Učiteljice engleskog jezika

Jelena Subjak, Jelena Baričević Momčilović i Martina Jantoš