DAN SVIH SVETIH I SVJETSKI DAN ŠTEDNJE

Autor: Tajana Tomoković, 12. 11. 2019.

RAZBOJIŠTE - Ovoga posljednjeg četvrtka u mjesecu listopadu obilježili smo u našoj školi Dan svih svetih i Svjetski dan štednje.

U dogovoru s našom vjeroučiteljicom Slavkom Đukić dan smo započeli lijepom molitvom i sjećanjem na sve naše preminule. Radom na zadatcima u radionici naše vjeroučiteljice naučili smo razlikovati Dan svih svetih od Dušnog dana, prisjetili se važnih crkvenih svetaca, te se podsjetili na tradiciju posjeta našim preminulima ovih dana.

Nakon prezentacije svih uradaka naše radionice i uređenjem razrednog panoa s lampionima u rukama pošli smo u posjet našem mjesnom groblju u Razbojištu. U tišini smo obišli grobove naših baka, djedova i drage nam rodbine. Kroz središnjeg križa naša vjeroučiteljica je zapalila lampion i ponovno prigodnom molitvom molila za duše svih pokojnika.

Na putu pri povratku u školu, potaknuti prekrasnim sunčanim danom, razgovarali smo o štednji i važnom datumu (31.10.) kada taj dan obilježavamo. Dolaskom u učionicu pogledali smo crtani film o Lavu Štedislavu koji nas je poučio o važnosti dječje štednje.

Kroz igru i prezentaciju upoznali smo i ostale likove Maru Bubašparu, Svemirca Ota, Medu Štedu, Zmaja Spera i dr. koji su nam pomogli razumjeti značenje štednje. Izrađivali smo svoje kasice prasice, igrali se s navedenim likovima (gluhi telefon, pantomima), izradili Medu Štedu za naš razredni pano i odlučili početi štednju u bilo kakvom obliku.

Za početak odlučili smo štedjeti smijeh, lijepe riječi, petice i prijateljske zagrljaje u našoj velikoj kasici prasici – NAŠOJ ŠKOLI.

Učenici i učiteljice PŠ Razbojište