RADIONICA UŽIVO: PALETA JEDNOSTAVNIH DIGITALNIH ALATA U NASTAVI - OŠ HINKA JUHNA PODGORAČ

Autor: Tajana Tomoković, 24. 11. 2021.

U ponedjeljak, 22. studenoga u našoj je školi održana prva od tri edukacije  za škole uključene u program e-škole u organizaciji CARNET-a.

Radionicu u trajanju 210 minuta održala je uživo Antonija Kojundžić, učiteljica geografije iz Osnovne škole Ivana Filipovića Osijek.

Digitalni alati koje su učitelji upoznali su QR čitač/generator, Popplet, WordArt, PowerPoint, Plickers, ThingLink, Wizzer.

Kroz praktičan rad i primjere iz prakse polaznici su se na radionici upoznali s digitalnom tehnologijom koju mogu koristiti za organizaciju, vođenje i upravljanje nastavnim procesom u klasičnoj i virtualnoj učionici. Radionica je zamišljena tako da obuhvati alate koji se mogu koristiti i u učionici koja ima pristup internetu i u onoj koja nema. Također su bili predstavljeni alati za čiju je upotrebu potrebno osigurati uređaj samo za učitelja ili i za svakog učenika. Voditeljica radionice polaznicima je prikazala sve prednosti i nedostatke te poticajne rizike svakog pojedinog alata.

« Ožujak 2024 »