Međunarodni likovno-literarni natječaj Iserlohn – Essen – Zaprešić – Podgorač – Novi Sad – Sovići 2022.

Autor: Tajana Tomoković, 21. 1. 2022.

″Nema ništa ljepše od dječjeg smijeha, iskrenog i sretnog. S njim se ne može mjeriti ni jedan drugi smijeh.″

Međunarodni likovno-literarni natječaj na temu „Mudrost osmijeha, a ne podsmijeha“ raspisuje se za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole. Ovaj natječaj niz godina organizira se pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji Matice hrvatske za Ruhrsko područje, internetskog portala Hrvatski Glas Berlin, no ove godine natječaj se organizira u suradanji i sa školama dugogodišnjim partnerima: OŠ Hinka Juhna Podgorač, OŠ Ljudevit Gaj Zaprešić, OŠ Stipan Vrljić, Sovići Bosna i Hercegovina, te Hrvatski kulturni centar Novi Sad.

Izložba likovnih i literarnih radova hrvatskih učenika iz cijeloga svijeta održat će se u Njemačkoj, a proglašenje najboljih likovnih radova bit će u Gradskoj galeriji u Iserlohnu do kraja ožujka 2022. godine, a literarnih do kraja travnja 2022. godine.

Upravo iz tog razloga ovaj izuzetno vrijedan likovno – literarni natječaj ima posebno značenje za našu školu. Zahvaljujući dugogodišnjem radu i trudu naših učenika iz PŠ Stipanovaca koji redovito sudjeluju svojim kreativnim i maštovitim uradcima na ovom natječaju, naša škola dobila je posebnu priliku organizacije izložbe likovnih radova pristiglih na natječaj te će na taj način pokazati maleni djelić cjelokupnog opusa svi kreativnih likovnih i literarnih dječjih ostvarenja iz cijeloga svijeta. Likovna izložba planira se organizirati krajem školske godine povodom Dana škole, 9. lipnja.

« Ožujak 2024 »