Učenici naše škole sudjelovali u međunarodnom natječaju povodom Dana planeta Zemlje

Autor: Tajana Tomoković, 25. 4. 2022.

Tri učenika 1. razreda naše Područne škole Budimci sudjelovali su u Međunarodnom likovnom kreativnom natječaju u organizaciji hrvatskog tima inicijative 21ST DIGI Skillz. Pod mentorstvom učiteljice Patricije Hercog učenici Maksim Milanko, Anastazija Stojčević i Ema Bačić na kreativan su način prikazali koliko vole naš planet Zemlju u skladu s ciljevima održivog razvoja.

U natjecanju je sudjelovalo 129 učenika iz Indije, Rumunjske, Pakistana, Jordana, Sjeverne Makedonije, Rusije, Gruzije, Sjedinjenih Američkih Država, Malezije, Kenije, Nigerije i Hrvatske. Učenici su se natjecali u 3 dobne kategorije: 6-10, 11-14 i 15-18. Naši učenici bili su jedini u toj dobnoj kategoriji iz naše domovine. Na sam Dan planeta Zemlje, 22. travnja 2022. održan je online susret- završna proslava i proglašenje pobjednika po kategorijama na kojem su počasni gosti iz Ujedinjenog Kraljevstva, Indije, Uzbekistana i Nigerije govorili o planetu Zemlji u skladu s ciljevima održivog razvoja. Hrvatski je tim pripremio Kahoot igru za sve učenike sudionike s pitanjima vezanima za očuvanje naše planete.

Nagrade po kategorijama odnijeli su sljedeći učenici:

U kategoriji 6-11 godina 1.mjesto Joshua M (Indija), 2. mjesto M. Iniya Karthick (India) te 3. mjesto Aayansh Bhakta (SAD). U kategoriji 11-14 godina 1. mjesto Sanchi Bansal (India), 2. mjesto R. Jay Harni (India) te 3. mjesto R. sayali Ashly queen (India). U kategoriji 15-18 godina 1. mjesto Josipa Bošnjak (Hrvatska), 2. mjesto Dorotea Panković (Hrvatska) te 3. mjesto pripalo je Tei Jamuljak iz Hrvatske.

Naši učenici nisu se našli među nagrađenima u svojoj kategoriji no sudjelovanjem u ovom natječaju dobili su još jedno neprocjenjivo iskustvo ali i volju i želju za daljnjim napredovanjem i prijavom u nekom budućem natječaju.

« Ožujak 2024 »