Autor: Anamarija Derner, 5. 4. 2019.

Dana 1. 4. 2019. učenici nižih razreda OŠ Hinka Juhna Podgorač u pratnji svojih učiteljica i učitelja posjetili su Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku gdje su pogledali kazališnu predstavu pod nazivom "NEZABORAVAK".

Učenici su uživali u predstavi u kojoj je prikazan odnos djeda i unučice Lučke. Djed postaje zaboravan, vidi stvari kojih nema, čudno se ponaša i ne zna objasniti zašto je tako. Lučkinu majku djedovo ponašanje sve više i više brine, a unučici Lučki se promijenjeni djed čini zanimljiv. Una se uživljava u njegov svijet neobičnih ideja i munjevitih pomisli. Djed se zbog demencije postepeno vraća u svoje djetinjstvo, a Lučka uz njega sve više odrasta. U jednom se trenutku njihovi putovi križaju i povezuju u zajedničkom doživljaju igre. Učenici su se oduševili samom predstavom iz koje su naučili koliki značaj predstavljaju bake i djedovi u njihovim životima.

Učenici su nakon predstave posjetili i Unikomovo reciklažno dvorište. Nakon obilaska dvorišta učenici su sudjelovali i u ekološko-edukacijskom centru na interaktivnoj radionici ”Štitimo okoliš bez okolišanja” koju je za njih pripremila Tihana Škugor, univ.spec.oecol. Tijekom radionice učenici su naučili kako pravilno razvrstati otpad u kućanstvu, te koje korake mogu i sami poduzeti za smanjenje otpada i zaštitu prirode i okoliša. Učenici su se zabavili i na poučan način naučili nešto o zaštiti okoliša. Koliko su učenici uživali u ovakvom obliku izvanučionične nastave svjedoče veseli osmjesi na njihovim licima.