POZIV NA BOŽIĆNE KREATIVNE RADIONICE

Autor: Tajana Tomoković, 2. 12. 2016.

PODGORAČ – Kako je najavljeno u Informativnom listu općine Podgorač, 9. prosinca u 15.30 u OŠ Hinka Juhna u Podgoraču, održati će se Božićne kreativne radionice za sve mještane. Pozivamo djecu, i odrasle, učenike, roditelje i ostale prijatelje naše škole da dođu i pomognu u izradi božićnih ukrasa.

Božićne kreativne radionice uvod su najvažnijem događaju na kraju polugodišta, a to je Božićna akademija učenika. Novost ove školske godine je ta što će se Božićna akademija održati u novosagrađenoj nastavno-sportskoj dvorani, a u sklopu te svećanosti, održati će se i Božićni sajam na kojem će se prodavati ukrasi i proizvodi nastali na radionici.

Novac zarađen na Božićnom sajmu usmjerit će se u izgradnju sjenice pored škole, a ta će sjenica služiti i kao učionica na otvorenom. Ovim aktivnostima želimo pokazati učenicima da se postići može mnogo kada postoji volja i kada se snage udruže. Vjerujemo da ćemo zajedničkim snagama izgraditi sjenicu, a u tome nam možete pomoći i Vi.

POPIS RADIONICA U KOJIMA MOŽETE SUDJELOVATI:

Na radionice nije obavezno ponijeti sav materijal i pribor, ali ako nešto od navedenog imate, ponesite. Za sve radionice dobro je ponijeti osnovni pribor kao škare, ljepilo, pribor za bojanje, ali i materijale za ukrašavanje kao perlice, ukrasne vrpce, glitere i sl. Svi koji imaju pištolj za vruće ljepilo, neka ga ponesu.

Naziv radionice: BOŽIĆNI ORNAMENTI

Kratki opis: izrada božićnih ukrasa, kuglice, čestitke, bookmarks i prikaz jaslica

Voditeljica:: Sofija Kubaša, 1. razred

Ponijeti za rad (nije obavezno): ukrasne vrpce, perlice i sl.za ukrašavanje

Naziv radionice: CHRISTMAS MARKET/ WEIHNACHTSMARKT

Kratki opis: izrada božićnih ukrasa od konca i kartonskih rolica od wc papira

Voditeljice: Jelena Baričević Momčilović, engleski jezik

Tajana Tomoković, njemački jezik

Ponijeti za rad (nije obavezno): kartonske rolice od wc papira, kistovi, konac ili vuna, ljepilo, vruce ljepilo

Naziv radionice: KAŠIRANI SNJEŠKO

Kratki opis: Izrada snješka od špage ili tanke vune,te ukrašavanje dugmetima i tkaninom.

Voditeljica: Nada Vulić, 4.a razred

Ponijeti za rad (nije obavezno): dva balona, tanka špaga ili vuna, štirka, nekoliko dugmeta, komad tkanine, kolaž papir, škarice, ljepilo, vruće ljepilo, pištolj za vruće ljepilo.

Naziv radionice: BOŽIĆNI VIJENCI ZA VRATA

Kratki opis: Tijekom radionice izrađivat će se ukrasni božićni vijenci za vrata.

Voditeljica: Milica Ivančić, 4.b razred

Ponijeti za rad (nije obavezno): prirodni materijali-češeri, grančice, sušeno voće (limun, naranča), tekuće ljepilo, škare, stare kuglice za bor ili neki drugi božićni ukrasi, dobra volja i spretne ruke J.

Naziv radionice: BOŽIĆNI ORIGAMI I SVIJEĆNJACI

Kratki opis: izrada božićnih čestitki, svijećnjaka i ukrasa

Voditeljice: Tajana Vinić, engleski jezik

Ivana Kodrić, matematika