Projekt - SJENICA - Učionica na otvorenom

Autor: Jelena Baričević Momčilović, 23. 9. 2016.

Nositelji aktivnosti  su učenici uključeni u Poduzetničku skupinu- u sklopu Dodatne nastave engleskog jezika  i Web novinari, čije su voditeljice učiteljice Tajana Tomoković i Jelena Baričević Momčilović. Ideja je poduzetnički odgoj koji poručuje da se za uspjeh treba potruditi. Na ovaj način pružit ćemo podršku uvođenju kompetencije poduzetništva u hrvatske osnovne škole.

Vrijeme predviđeno za ostvarivanje ciljeva je  cijela školska 2016./2017.godina.

Obilježja poduzetne osobe su kreativnost, samopouzdanje, samopoštovanje, tolerancija na neizvjesnost.  Naši učenici posjeduju mnoge vještine dovoljne za uspjeh , ali nisu spremni suočiti se sa strahom od  mogućeg neuspjeha.

Ciljevi poduzetničke grupe su uvesti osnovna znanja ekonomske i financijske pismenosti, razvijati kompetenciju poduzetništva kao sposobnost pretvaranja ideje u konkretne akcija i ukloniti strah od neuspjeha. Učenici su u razgovoru s učiteljicama došli na ideju izgradnje sjenice (učionice na otvorenom) u školskom dvorištu. Učenici bi trebali uložiti trud i preuzeti rizik, biti fleksibilni i znati podmiriti troškove te se radovati dobiti.

Prvi poduzetnički koraci započeli su razgovorom o proizvodima koje možemo izraditi, partnerstvima s drugim kreativnim učenicima naše škole i njihovim učiteljicama voditeljicama, te dogovorima o organizaciji Božićnog sajma.

Voditeljica poduzetničke skupine, Jelena Baričević Momčilović